بخش دوم: کدام یک برایتان مناسب است، مک بوک پرو یا مک بوک ایر ۲۰۲۰؟

بخش دوم: کدام یک برایتان مناسب است، مک بوک پرو یا مک بوک ایر ۲۰۲۰؟

در بخش دوم به بررسی ویژگی های سخت افزاری و قیمت مک بوک پرو ۲۰۲۰ و مک بوک ایر ۲۰۲۰ میپردازیم. مک بوک پرو ۲۰۲۰ یا مک بوک ایر ۲۰۲۰؟ به این سوال پاسخ می دهیم.
با ما همراه باشید.

مسیر مدرن

سخت افزار:

پردازنده:

مک بوک ایر ۲۰۲۰:

تمامی کانفیگ های مک بوک ایر ۲۰۲۰ از سری پردازنده های نسل دهم اینتل بهره می برند.
کانفیگ پایه این سری لپ تاپ، پردازنده Intel Cori 3 دو هسته ای با فرکانس پایه 1.1 گیگاهرتز ا در خود جای داده و دو کانفیگ دیگر با پردازنده Intel Cori 5 چهارهسته ای با فرکانس پایه 1.1 گیگا هرتز و Intel Cori 7 چهار هسته ای با فرکانس پایه 1.2 گیگا هرتز، عرضه می شوند.

مک بوک پرو ۲۰۲۰:

مک بوک پرو ۲۰۲۰ دارای کانفیگ هایی با سری پردازنده های نسل هشتم و دهم شرکت اینتل است.
کانفیگ پایه این لپ تاپ دارای پردازنده Intel Cori 5 نسل دهم چهار هسته ای با فرکانس پایه 2 گیگا هرتز بهره می برد. دیگر کانفیگ پایه این سری دارای پردازنده Intel Cori 5  نسل هشتمی با فرکانس پایه 1.4 گیگاهرتز است. بالاترین کانفیگ مک بوک پرو ۲۰۲۰ سینزده اینچی، از سری پردازنده نسل دهم Intel Cori 7 چهار هسته ای با فرکانس پایه 2.3 گیگاهرتز، استفاده می کند.

می توان گفت در بخش پردازنده، مک بوک پرو از مک بوک ایر تا حد زیادی پیشی می گیرد البته در سری پردازنده نسل دهم. اما همیشه باید نیم نگاهی به تفاوت قیمت این دو سری داشت.

مطلب پیشنهادی :
اپل واچ سری ۴ در مقابل سری ۵، تفاوت ها در کجاست؟

مسیر مدرن

حافظه اصلی(RAM) و حافظه ذخیره سازی:

مک بوک ایر ۲۰۲۰:

مک بوک ایر ۲۰۲۰ دارای حافظه رم پایه ۸ گیگا بایت از نوع DDR4 است و در بالاترین کانفیگ یا با پرداخت هزینه بیشتر، می توان حافظه رم را تا ۱۶ گیگا بایت از نوع DDR4 افزایش داد.
حافظه ذخیره سازی در مک بوک ایر ۱۳ اینچی از حالت پایه ۲۵۶ گیگابایت از نوع SSD شروع می شود و تا حد اکثر ۲ ترابایت از نوع SSD، افزایش میابد. دیگر کانفیگ های حافظه ذخیره سازی مک بوک ایر، ۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت از نوع SSD هستند.

مسیر مدرن

مک بوک پرو ۲۰۲۰:

در مک بوک پرو ۲۰۲۰ پایه، ما با ۸ گیگابایت رم از نوع DDR3 رو به رو هستیم که می توان با پرداخت ۱۰۰ دلار رم را به ۱۶ گیگا بایت از نوع DDR3 افزایش داد. در پر قدرت ترین کانفیگ این لپ تاپ می شود از ۳۲ گیگابایت رم از نواع DDR4 بهره برد که در این صورت لپ تاپ بسیار سریع و آماده برای کار های سنگین می شود.
در بخش حافظه ذخیره سازی مک بوک پرو پایه دارای ۲۵۶ گیگابایت حافظه از نوع SSD است که در کانفیگ های بعدی به ۵۱۲ گیگابایت و حداکثر ۴ ترابایت  از نوع SSD می رسد.

در بخش رم به نظر می رسد در کانفیگ های پایه یا میانه مک بوک ایر بهتر از مک بوک پرو عمل می کند اما مک بوک پرو می تواند حداکثر ۳۲ گیگابایت رم را در خود جای دهد و این امتیازی بسیار عالی است.
اما در بخش خافظه ذخیره سازی تفاوت آن چنانی به چشم نمی خورد فقط مک بوک پرو می تواند تا حداکثر ۴ ترابایت حافظه ذخیره سازی داشته باشد که از حد اکثر مک بوک ایر بیشتر است.

مطلب پیشنهادی :
هوآوی در بازه ۳ تا ۱۰ میلیون، چی بخریم؟

مسیر مدرن

قیمت:

مک بوک ایر ۲۰۲۰ از قیمت پایه 999 دلار در پایین ترین کانفیگ خود، برخوردار است.
مک بوک پرو ۲۰۲۰ از قیمت پایه 1299 دلار در پایین ترین کانفیگ خود، برخوردار است.

کلام اخر:

اکنون زمان پاسخ گویی به سوال اصلی است. مک بوک پرو ۲۰۲۰ یا مک بوک ایر ۲۰۲۰؟ به نظر می رسد مک بوک پرو قدرت پردازشی قابل قبول تری نسبت به مک بوک ایر دارد و همچنین تغییرات جزئی در بخش طراحی و انتقال اطلاعات باعث شده مک بوک پرو ۲۰۲۰ نسبت به مک بوک ایر ۲۰۲۰ یک سر و گردن بالاتر باشد.
انتخاب بین این دو سری لپ تاپ کار دشواری است اما باید یک ویژگی را فدای دیگری کرد. ویژگی های لپ تاپ ها را می توان نسبت به نیاز، الویت بندی کرد. الویت ها میتوانند به بودجه، قدرت پردازشی، سبکی، نوآوری، راحتی، طول عمر، شکل ظاهری و صفحه نمایش دسته بندی شوند.
با توجه به این الویت ها مک بوک مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.