آموزش استفاده از هوش مصنوعی در photoshop

Adobe Firefly یک مدل هوش مصنوعی تولید تصویر است که می تواند به شما در ایجاد و ویرایش راحت تر عکس ها کمک کند.

Fireflyتوسط ادوبی ساخته شده و به تازگی عرضه شده  اما هنوز در مرحله بتا (اگر با اصطلاح “بتا” آشنا نیستید، یک حرف یونانی است که توسعه دهندگان نرم افزار از آن برای اشاره به مرحله دوم تست نرم افزار استفاده می کنند که این مرحله شامل راه اندازی نرم افزار و قرار دادن آن در اختیار کاربران برای سنجش واکنش ها و بازخوردهای آنان ) است قرار دارد، بنابراین فعلا می توانید فقط از طریق اپلیکیشن Creative Cloud یا وب سایت ادوبی به آن دسترسی داشته باشید.

هدف اصلی Adobe Firefly تغییر  و  تولید تصاویر براساس دستورهای متنی است، اما می تواند جلوه های بصری را نیز برای متن نوشتاری ایجاد کند.

 

بعضی از ویژگی های Adobe Firefly چیست؟

 

1.Generative Fill

Generative Fill یک قابلیت جدید در فتوشاپ است که می توانیم بخشی از تصویر را حذف کنیم و با دستور متنی از  firefly بخواهیم که قسمت حذف شده را متناسب با متن درخواستی پر کند.

Generative Fill چگونه کار می کنند؟

با استفاده از ابزار انتخاب ، منطقه دقیق تصویری که می خواهید ویرایش کنید را انتخاب کنید.

از منوی کشویی “Generative Fill” را انتخاب کنید.

دراین قسمت مشخص کنید چه چیزی را می خواهید جایگزین کنید به عنوان مثال، می توانید “یک صحنه ساحلی” یا “یک منظره شهری” را تایپ کنید.

فتوشاپ براساس ورودی شما، نسخه ها یا امکانات مختلفی را تولید خواهد کرد. فتوشاپ نورپردازی، perspective، رنگ، و دیگر عناصر را با هم تطبیق می دهد تا تصویر ایجاد شده  واقعی به نظر برسد. شئ تولید شده در یک لایه جدید ایجاد می شود و بدون اینکه تصویر اصلی را تغییر دهد قابل ویرایش است و با یک آیکون جدید نشان می دهد که این یک لایه Generative Fill است.

مطلب پیشنهادی :
آموزش انتقال عکس از ویندوز به آیفون

 

2. تبدیل متن به تصویر: با نوشتن متنی ساده و دقیق به زبان انگلیسی عکس های متناسب به آن متن را ایجاد می کنیم مثلا کافی است درخواست یک خرس قطبی با عینک آفتابی در حال نوشیدن لیموناد را تایپ کنیم و آنچه در نتیجه مشاهده خواهیم کرد چندین تصویر از دستور متنی ما است.

 

3. افکت های متنی: می توانیم استایل و بافت های متنوعی روی متن اعمال کنیم

 

Adobe firefly را چگونه تهیه می کنید؟

با مراجعه به این لینک دانلود هوش مصنوعی Adobe می توانید به فایل نصبی و آموزش  مراحل نصب آن دسترسی پیدا کنید.

محمد معین اعلایی
دیدگاه کاربران
4 دیدگاه
  • سالار مشرّف 12 مرد 1402 / 13:39

   سلام

   خیلی ممنون بابت نظر خوبتون

  • سالار مشرّف 12 مرد 1402 / 13:38

   سلام

   ممنون از شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *