چگونگی استفاده از Taptic Time در اپل واچ

ممکن است گاهی اوقات بخواهید زمان را بدانید اما نتوانید به اپل واچ خود نگاه کنید.در این موقعیت می توانید از Taptic Time استفاده کنید.ما در این مقاله نحوه ی استفاده از Taptic Time را به شما آموزش خواهیم داد.

 

taptic time

مانند دیگر ساعت ها،اپل واچ به عنوان عملکرد اصلی خود زمان را به کاربر اعلام می کند.این ویژگی آشکار و واضح است اما ممکن است به دلیل قابلیت های دیگر اپل واچ به چشم نیاید.

شما می توانید زمان را با نگاه مستقیم به صفحه نمایش بدانید اما راه های دیگری نیز وجود دارد.به عنوان مثال در یک تئاتر،روشن شدن اپل واچ ممکن است اذیت کننده باشد.

شما می توانید اپل واچ خود را تنظیم کنید تا با صدای بلند،زمان را برایتان بخواند یا سر ساعت مشخصی زنگ بزند.این ویژگی ها بی سر و صدا نیستند و صدای سیری می تواند به همان اندازه حواس شما را پرت کند.

شما می توانید اپل واچ خود را طوری تنظیم کنید که زمان را بدون نگاه به صفحه و بدون سر و صدا به شما اعلام کند.

Taptic Time

Taptic Time از ویژگی های کمتر استفاده شده ی اپل است و شما را قادر می سازد تا با الگوی لرزش در مچ دست خود بفهمید که ساعت چند است.

چگونگی فعال کردن Taptic Time در اپل واچ

  • به برنامه ی Setting بروید
  • Clock را انتخاب کنید و از آنجا روی Taptic Time ضربه بزنید تا فعال شود.
  • الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

وقتی Taptic Time فعال شد می توانید دو انگشت خود را روی صفحه نگه دارید تا لرزش ها شروع شوند.

مطلب پیشنهادی :
بندهای جدید اپل واچ با رنگ‌های بهاری (رونمایی در Spring Loaded 2021)

taptic time

اگر گزینه ی Speak Time در قسمت Clock فعال باشد،با نگه داشتن انگشتانتان اپل واچ زمان را با صدای بلند اعلام می کند مگر اینکه اپل واچ در حالت سایلنت باشد.

الگوهای اپل واچ

در منوی تنظیمات Taptic Time سه گزینه برای الگوها وجود دارد که به نحوه ی لرزش اپل واچ هنگام اعلام زمان مربوط می شود.

در حالت Morse Code،از هر رقم از زمان فعلی در کد مورس استفاده می کند.این برای افرادی که با سیستم کدنویسی آن آشنا هستند مفید است اما برای کسانی که آمادگی یادگیری و حفظ الگوهای مختلف را ندارند بی فایده است.

حالت Digits بسیار ساده است زیرا ساعت را برایتان بیان می کند.لرزش بلند به منظور ساعت 10 و لرزش های کوتاه به معنی هر یک ساعت اضافه بر 10 می باشد.بنابراین یک لرزش بلند و چهار لرزش کوتاه،ساعت 14 را نشان می دهد.

سیستم مشابهی برای دقیقه ها وجود دارد که لرزش های طولانی 10 دقیقه و لرزش های کوتاه دقیقه های اضافه بر 10 را نشان می دهد به عنوان مثال دو لرزش بلند و سع لرزش کوتاه 23 دقیقه می باشد.

در کل الگوی دو لرزش بلند،یک لرزش کوتاه،سه لرزش بلند و چهار لرزش کوتاه ساعت 9 و 34 دقیقه ی بعد از ظهر را نشان می دهد.

حالت سوم Terse می باشد که مجموعه ای مشابه از لرزش های طولانی و کوتاه می باشد با این تفاوت که زمان را به صورت دوره ی 15 دقیقه ای اعلام می کند.

این حالت دقت کمتری نسبت به Digit دارد اما سریع ترین راه برای فهمیدن زمان کلی و با لرزش کمتر می باشد.

مطلب پیشنهادی :
بررسی و مقایسه اپل واچ های سری ۳ و ۵

در حالت Terse،لرزش بلند به معنای گذشتن 5 ساعت از نیمه شب است و لرزش های کوتاه برای ساعت های باقی مانده و بازهم لرزش طولانی برای هر ربع ساعت.

به عنوان مثال سه لرزش بلند،چهار لرزش کوتاه و دو لرزش بلند به معنای زمانی بین 7 و نیم بعد از ظهر تا 7و 44 دقیقه می باشد.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *