نتایج کالبدشکافی آیفون 12 توسط iFixit

iFixit اجزای کوچک سازی شده ی آیفون 12 در آیفون12 مینی را نشان می دهد:

iFixit نگاهی به شباهت ها و تفاوت های اجزای آیفون فرم کوچک و خانواده ی بزرگتر آن در سری 12 دارد.

نتایج کالبدشکافی آیفون 12 توسط iFixit

اولین چیز مشهود از اجزای آیفون 12 مینی باتری کوچکتر 8.57 وات است. iFixit خاطر نشان می‌کند که ظرفیت این باتری از آیفون SE که از نظر اندازه ای بزرگتر است، بیشتر است و آیفون SE دارای باتری 6.96 وات است. با این وجود همانطور که انتظار می‌رفت باتری 10.78 واتی آیفون 12 و آیفون 12 پرو ظرفیت بیشتری دارد. این واشکافی نشان داد که اپل برخی از اجزای آیفون 12 را در آیفون 12 مینی گنجانده است. از جمله موتور Toptic، اسپیکرها و حلقه ی MagSafe. از طرف دیگر دوربین‌ها، همان دوربین های ƒ/1.6 واید و ƒ/2.4 اولتراواید است که در آیفون 12 نیز دیده می‌شوند. ماژول زاویه دید واید نیز از لرزشگیری نوری برخوردار است.

دوربین های ƒ/1.6 واید و ƒ/2.4 اولتراواید آیفون 12

در جای دیگر،اپل به دلیل فضای بسته داخل محافظ دوربین، فاصله بندی های پلاستیکی موجود در آیفون 12 را از بین برده اما به جز این ترتیب قطعات روی برد به صورت L شکل و مشابه آیفون 12 می باشد. در مقایسه با آیفون 12 معمولی، مینی به جای 3 کابل، دو کابل نمایش دارد و iFixit همچنین “عدم تقارن”را یادآوری می کند که احتمال می دهد این دستگاه به فضای بیشتری برای آنتن 5G نیاز داشته است.

تعمیر آیفون 12

مانند آیفون12 و آیفون 12پرو،مینی نیز امتیاز قابلیت تعمیر 6 از 10 را کسب کرد.iFixit گفت که بسیاری از اجزا مدولار هستند و جایگزینی آنها آسان است اما این سایت از ادامه ی روند استفاده ی اپل از پیچ های اختصاصی خود،ابراز تاسف کرد. افزایش عایق رطوبتی که باعث می شود تعمیرات پیچیده شود و احتمال شکستگی ناشی از شیشه ی پشت و روی دستگاه،باعث کسب این نمره شد.

مطلب پیشنهادی :
استفاده از فرمت ProRAW در آیفون 12 پرو

 

برد داخلی آیفون 12 مینی

آموزش های بروز را در مسیر مدرن دنبال کنید، همچنین شما میتوانید در صورت خرابی گوشی های آیفون خود به شعبات مسیرمدرن در اصفهان مراجعه یا جهت راهنمایی با واحد فنی ما تماس حاصل فرمایید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *