“Playstation 5” در مقابل “Xbox Series X” قسمت 1

“Playstation 5” در مقابل “Xbox Series X” قسمت 1

در این مقاله به بررسی ویژگی های”Playstation 5″ در مقابل “Xbox Series X” که بهترین کنسول بازی اپل برای کاربران است، می پردازیم. “Playstation 5” و “Xbox Series X” اینجا هستند. اگر یک کاربر اپل هستید، انخاب مشخصی برای این که کدام را بخرید وجود دارد. اگر یک آیفون، آیپد یا مک دارید، مزایا و معایبی برای هر سیستم عامل وجود دارد.

اپل مستقیما با بخش هایی از کنسول های سونی یا مایکروسافت سر و کار ندارد، اما هر دو محصول یک نقش اساسی در زندگی گیمرهای کنسول ایفا می کنند. هر دو شرکت تولید کننده بازی ها از برنامه های تلفن همراه برای مدیریت کتابخانه های بازی، چت درون بازی و حتی تجربه های صفحه دوم استفاده می کنند.

وقتی اتصال برنامه ها به بازی ها تجربه جدیدی بود، “Playstation 4” و “Xbox One” به بازار وارد شدند. هم سونی و هم مایکروسافت مجبور بودند از بازخورد طراحی و ویژگی های خود طی سال ها با خبر شوند تا دقیقا همان چیزی را پیدا کنند، که گیمر ها می خواستند.

همه آن چه آن ها آموختند، در آخرین نسل کنسول ها از ابتدا تا کنون تکمیل شده. این که چطور هر شرکت این ویژگی ها را مدیریت می کند؟ و یک کاربر اپل با آن ها، چه کاری می تواند انجام دهد؟ بیشتر از هر زمانی در گذشته شبیه به سیستم عامل است.

“Xbox Series x”

مایکروسافت دو کنسول جدید با قابلیت های متفاوت ارائه داده است: “Xbox Series X” و “Xbox Series S”.

مطلب پیشنهادی :
انتشار اپلیکیشنی توسط فوتوروم، برای حذف پس زمینه تصاویر

“Xbox Series X” پرچم دار مدل دارای قابلیت بازی “8K HDR” و “2160p” در 120 هرتز است و همچنین درایو دیسک دارد. “Xbox Series s” از “1440P” تا 120 هرتز را پشتیبانی می کند و یک کنسول تمام دیجیتالی است.

برنامه های “Microsoft Xbox” موجود است.

مسیر مدرن

برنامه هایی بر روی “iOS” و “iPadOS” در دسترس هستند که به طور رسمی توسط مایکروسافت برای مدیریت و کنترل “Xbox” شما ساخته شده اند.

برنامه ایکس باکس

برنامه “Xbox” دروازه ای به مدیریت اجتماعی و کنترل از راه دور کنسول “Xbox” شما است. از اینجا شما می توانید بازی هایی برای خرید و بارگیری پیدا کنید، بارگیری خود را مدیریت کنید و با دوستان خود گفتگو کنید.

برنامه همچنین برای اولین بار با جفت شدن با آن در شبکه محلی، به شما کمک می کند تا یک کنسول را تنظیم کنید. کنسول های از قبل تنظیم شده، می توانند در یک فرآیند مشابه جفت شوند. بعد از جفت شدن، می توانید داده های صوتی یا تصویری گرفته شده را هنگام بازی مشاهده کنید یا حتی بازی های از راه دور انجام دهید.

بازی از راه دور یکی از ویژگی های اخیر است که به کاربران اجازه می دهد که “Xbox” خود را از طریق آیفون یا آیپد خود منعکس کرده و از طریق شبکه بازی کنند. بازی در این حالت می تواند منجر به تاخیر زیاد و افت کیفیت شود، اما قابل انجام است. شما می توانید یک کنترل کننده “Xbox” را با دستگاه خود جفت کنید و از این طریق بازی کنید.

مطلب پیشنهادی :
اینترنت 5G در آیفون 12

مشاهده “Screenshot” ها و فیلم های ضبط شده از بازی بر روی دستگاه تلفن همراه خیلی خوب هستند و در برنامه “Playstation” در دسترس نیستند. شما به سادگی می توانید رسانه های اخیر خود را ببینید و مستقیما از طریق برنامه “Xbox”، آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

“Xbox Game Pass”

برنامه “Xbox Game Pass” به کاربران اجازه می دهد تا بازی ها را در کنسول “Xbox” خودشان جستجو و بارگیری کنند. این کار قبلا از طریق برنامه “Xbox” قابل انجام بود، اما برنامه “Game Pass” به منظور جستجوی محتوای سرویس ها ساخته شده است. “Xbox Game Pass” یک اشتراک ماهانه یا سالانه است که اجازه دسترسی به یک کاتالوگ بزرگ از بازی ها و انحصار های قدیمی “Xbox” را می دهد.

“Game Pass” شامل بازی هایی است که در “iOS” نیز وجود دارند و می توانند روزی به کاربران امکان دانلود یا پخش مستقیم نسخه هایی از این بازی ها را به طور مستقیم بر روی دستگاه های اپل آن ها بدهند. با این وجود اپل مسئله را پیچیده کرده و اجازه نمی دهد یک برنامه واحد شامل یک پخش کامل کتابخانه برای بازی ها باشد.

رهبر ایکس باکس، “Phil Spencer” گفته که آن ها همچنان متعهد هستند که “Game Pass” را به آیفون انتقال دهند. در قوانین فعلی خود، اپل به توسعه دهندگان اجازه می دهد خدمات مشترک را با دو شرط خاص به “iOS” بیاورند:

  • برنامه باید از “App Store” بارگیری شود.
  • برنامه سرویس پخش فقط به عنوان کاتالوگ عمل می کند و مستقیما بازی ها را راه اندازی نمی کند.
مطلب پیشنهادی :
چگونه iOS14 و ipadOS14 را نصب کنیم؟

این بدان معنی است که بازی ها در “Xbox Game Pass” بدون پرداخت هزینه اضافی در “iOS App Store” قابل بارگیری هستند. ایکس باکس هیچ جدول زمانی برای چنین ویژگی اعلام نکرده است.

“Xbox Family Setting”

سومین و آخرین برنامه ارائه شده توسط ایکس باکس، “Xbox Family Setting” نامیده می شود. این برنامه ای است که به والدین امکان کنترل ایکس باکس فرزندانشان را از راه دور می دهد.

با فعال کردن محدودیت های زمانی و درخواست برای دسترسی، عملکرد آن شبیه به ویژگی “Screen Time” اپل است. والدین می توانند گزارش فعالیت ها را ببینند و مدت زمان انجام یک بازی و این که بچه هایشان با چه کسی می توانند ارتباط بگیرند را تعیین کنند.

پشتیبانی از “Controller” ها

کنترل کننده های ایکس باکس به فهرست کنترل های پشتیبانی شده اپل برای “iOS 13” اضافه شده بودند. فقط کنترل کننده های “Xbox” با بلوتوث مورد نیاز بودند، زیرا ایکس باکس سیستم جفت سازی اختصاصی را در کنترل کننده های قدیمی خود داشت.

کنترل کننده “Xbox Series X” دارای طراحی جدید و بلوتوث است، بنابراین آن ها قادر خواهند بود که به راحتی با دستگاه ها جفت شوند. وب سایت مایکروسافت می گوید: پشتیبانی از “iOS” در آینده ارائه می شود. برای رسیدن به آن نقطه، اپل برای افزودن قابلیت سازگاری، باید به روز رسانی شود.

“iOS 14” سازگاری با “Adaptive Controller” را نیز اضافه کرده ، بنابراین کاربرانی که نیاز به دسترسی دارند می توانند از کنترل کننده در همه دستگاه های خود استفاده کنند.

عرفان اسماعیلیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.