آموزش استفاده از voice memos در macOS Big Sur

نحوه‌ی استفاده از ضبط پیشرفته صدا و پوشه‌های هوشمند در برنامه‌ی ضبط صوت برای macOS Big Sur:

ضبط صدا (voice memos) در macOS Big Sur

 

اپل تعدادی تغییر در برنامه ضبط صدا (voice memos) در macOS Big Sur ایجاد کرده که ضبط پیشرفته صدا و پوشه‌های هوشمند را شامل می شود. در اینجا نحوه‌ی دستیابی به آخرین موارد اضافه شده در ضبط صدا آورده شده است.
به عنوان بخشی از تغییر به سمت برنامه‌های mac Catalyst در macOS Big Sur، اپل برنامه ضبط صدا را در iOS14 و macOS هم زمان به روز کرده است این تغییرات باعث شده voice memos، هم در آیفون و هم در مک، ابزاری قدرتمند برای ضبط صدا شود. این ویژگی‌ها شامل موارد مختلفی مثل بهبود ضبط صدا و سازماندهی بهتر ضبط ها برای بازیابی های بعدی است. اگرچه این ویژگی‌ها عمدتا با نسخه‌ی iOS14 یکسان است اما ماهیت macOS Big Sur باعث تفاوت اندکی در عملکرد این دو می‌شود. این تغییرات به اندازه‌ی کافی برای ضبط صدا خوب هستند اما به هیچ وجه این ویژگی‌ها، voice memos را به ابزارهای بزرگ مثل Logic Pro X یا Garage Band تبدیل نمی‌کنند.

ضبط پیشرفته ی صدا (Enhanced Recording):

همانطور که از نامش پیداست، گزینه جدید ضبط صدای پیشرفته، با کاهش نویز پس زمینه و پژواک‌ها می تواند ضبط صدا را واضح تر کند. این امر عمدتا گوش دادن به ضبطی را که در یک محیط شلوغ گرفته شده است را بهبود می‌بخشد. این باعث کاهش احتمال درست نشنیدن از محتویات یادداشت است که این کار برای افرادی که نسخه برداری تایپ شده را ایجاد می کنند، مفید می‌سازند.

نحوه ی ضبط صدای پیشرفته در macOS Big Sur

نحوه‌ی ضبط صدای پیشرفته در macOS Big Sur:

  • در نوار کناری گزینه‌ی Recording را انتخاب کنید.
  • در گوشه سمت راست بالا گزینه ی Edit را انتخاب کنید.
  • گزینه ی Enhance را انتخاب کنید که دارای آیکون عصای جادویی می‌باشد.
  • با فشاردادن دکمه ی پخش،صدا را پیش نمایش کنید.
  • Done را کلیک کنید.

همین روش را می توان برای حذف ضبط صدای پیشرفته انجام داد. این ویژگی یک فیلتر صوتی است که روی صدای اصلی اعمال می شود. با اینکه برای شما امکان بهبود یک کلیپ کامل وجود دارد اما شما نمی‌توانید فقط یک بخش از کلیپ را بهبود بخشید و بقیه‌ی موارد را دست نخورده باقی بگذارید. این ویرایش پیشرفته از Voice memos می‌باشد که قادر به انجام آن در شکل فعلی می‌باشید. اگر شما نسخه‌ی پیشرفته‌ی صدای ضبط شده را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید، فقط نسخه‌ی پیشرفته در اختیار آنها قرار می‌گیرد. این بدان معناست که شما می‌توانید نسخه ی پیشرفته را حذف کنید اما گیرنده‌ی فایل نمی‌تواند تغییری در آن ایجاد کند.

پوشه ها و موارد دلخواه:

یک کاربر عادی می‌تواند تعداد زیادی صدا را ضبط کند خصوصا اگر این صداها با تلفن همراه ضبط شوند، بر این تعداد افزوده می‌شود پس باید اقدامات مربوط به سازماندهی این صداهای ضبط شده انجام شوند. اپل چند روش برای انجام این کار در نسخه‌ی macOS این برنامه گنجانده است.
اولین راه برای انجام این کار، تنظیم صدای ضبط شده به عنوان مورد دلخواه است که می‌توانید با کلیک روی علامت قلب در بالا سمت راست این کار را انجام دهید. همچنین با کلیک دوباره روی نماد قلب می‌توانید آن صدای ضبط شده را از موارد دلخواه خود خارج کنید.

نحوه ی ضبط صدای پیشرفته در macOS Big Sur

دومین عنصر برای سازماندهی، پوشه‌هایی است که در نوار کناری یافت می شوند و می توان با کلیک بر روی آیکون مربوطه آنها را تشکیل یا پنهان کرد. چهار پوشه‌ی هوشمند برای استفاده در دسترس هستند و شامل موارد دلخواه (Favorites)،همه ی صداهای ضبط شده (All Recordings)، ضبط های اپل واچ (Apple watch Recording) و ضبط های اخیرا حذف شده (Recently Deleted Recordings) می‌شود که در صورت لزوم مثل مواقعی که تشخیص دهد ضبط صدای اپل واچ با iCloud هماهنگ شده است، ظاهر می‌شود.

نحوه ی ضبط صدای پیشرفته در macOS Big Sur

چگونه در ضبط صدای macOS Big Sur،یک پوشه تشکیل دهیم:

  • بر روی آیکون new Folder در پایین نوار کناری کلیک کنید.
  • در باکس متن،نام پوشه ای که می خواهید ایجاد شود را وارد کنید.
  • بر روی Save کلیک کنید.
  • پوشه ی جدید در زیر My Folders و در زیرمجموعه پوشه های هوشمند ظاهر می شود.

چگونه در ضبط صدای macOS Big Sur،یک پوشه تشکیل دهیم

پوشه‌ها مطابق انتظار شما کار می‌کنند و کاربران می‌توانند موارد ضبط شده را از یک پوشه بیرون بکشند و در پوشه ی دیگر بگذارند. همچنین با راست کلیک روی پوشه می توانید گزینه هایی برای تغییر نام و حذف پوشه را مشاهده کنید. تغییر محتویات پوشه ها تاثیری در لیست پوشه های هوشمند نخواهد داشت زیرا این پوشه، بدون در نظر گرفتن منبع صدای ضبط شده، تمام موارد ضبط شده را جمع آوری می‌کند.

بروزترین آموزش ها را در سایت مسیرمدرن دنبال کنید.

کلیدواژه : macOS Big Surاپلمک بوک
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *