از کار افتادن مک بوک های قدیمی با اپدیت MacOS Big Sur !

از کار افتادن مک بوک های قدیمی با اپدیت MacOS Big Sur !

تعداد زیادی از دارندگان MacBook Pro تولیدشده در اواخر 2013 و اوایل 2014 گزارش داده اند که آپدیت MacOS Big Sur دستگاه آنها را از کار انداخته است. یکی از بخش های Mac Rumors شامل تعداد قابل توجهی از کاربران است که این مسأله راگزارش می‌دهند و مشکلات مشابه در Reddit و انجمن پشتیبانی اپل گزارش شده است که نشان دهنده گسترده بودن این مشکل است.

مسیر مدرن

کاربران گزارش می‌دهند که در طی فرآیند آپدیت به MacOS Big Sur، دستگاه آنها در حال نمایش صفحه ای سیاه قفل شده است. تمامی دستورات ریست کردن مک از جمله NVRAM, SMC, Safe Mode و بازیابی اینترنتی مک، پس از اقدام به نصب به روزرسانی غیر قابل استفاده شده اند و راهی برای عبور از صفحه سیاه نیست. یکی از کاربران Reddit گفته که پشتیبانی اپل به او گفته برای تعمیر MacBook Pro خود تایم رزرو کند. یکی دیگر از تاپیک های صفحه پشتیبانی اپل گفته که تعداد مراجعه کنندگان برای این موضوع به تیم مهندسی اپل افزایش یافته، بنابراین اپل اکنون باید از مسأله آگاه باشد.

تا زمانی که مشخص نشده به چه علت این مشکل رخ می‌دهد و اپل راه حل آن را پیدا کند، کاربران دارای مک بوک های مذکور از آپدیت به Big Sur دست نگه دارند.

مطلب پیشنهادی :
آپدیت iOS 13.6 اپل استفاده از FaceTime را در امارات فعال می‌کند
عرفان اسماعیلیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.