تصویری که اپل از دوربین آیفون 12 پرو با اسکنر LiDAR را فاش کرد

تصویری که اپل از دوربین آیفون 12 پرو با اسکنر LiDAR را فاش کرد

به تازگی در پی توییتی که توسط یکی از کاربران توییتر منتشر شد، عکسی از قاب پشت آیفون 12 پرو با اسکنر LiDAR پخش شده است که طبق معمول باعث شایعه پراکنی شده است. در این تصویر، ظاهرا در قسمت گلس پشت دوربین آیفون 12 پرو زیر حفره لنز الترا واید، یک برش دیگر در نظر گرفته شده است.

گمانه زنی‌ها می‌گویند که شاید این برش برای اسکنر LiDAR در نظر گرفته شده است. به غیر از این برش، سه حفره‌ی دیگر وجود دارد که برای سه لنز دوربین آیفون طراحی شده اند. یک قسمت هم برای فلش TrueTone LED در نظر گرفته اند. جالب است بدانید در این عکسی که منتشر شده، یک مقایسه بین دو مدل آیفون 12 صورت گرفته است. این مقایسه نشان می‌دهد که در یکی از آنها فناوری این اسکنر تعبیه نشده است. همانطور که گفتیم، این عکس را یکی ار کاربران توییتر به تازگی منتشر کرده است. این توییت شایعات و گمانه زنی‌های بسیاری را با خود به همراه داشته است.

قاب پشت دوربین آیفون 12 پرو

فناوری اسکنر LiDAR دقیقا در کدام مدل آیفون حضور دارد؟

با توجه به عکسی که در توییتر از گلس آیفون منتشر شده، اینچنین به نظر می‌رسد که این فناوری اسکنر LiDAR صرفا در دوربین آیفون 12 پرو با سایز 7.6 اینچی قرار داده شده است. چرا که گلس مدل‌های دیگر آیفون، برای این اسکنر حفره ای ندارد. بنابراین اینطور به نظر می‌رسد که در آیفون 12 با سایز 1.6 اینچی، از فناوری این اسکنر بهره ای برده نشده است. اما باز هم اگر هر دو مدل آیفون 12 این ویژگی را در خود داشته باشند، شاید گلس بدون حفره، متعلق به آیفون 11 پرو می‌باشد.

مطلب پیشنهادی :
انتشار iOS 13.6.1

فناوری اسکنر LiDAR برای اولین بار در آیپد پرو مدل 2020 حضور پیدا کرد. در واقع این فناوری برای درک بهتر و عمیق تر و تجربه‌ی بهتر در استفاده از واقعیت افزوده به کاربران کمک می‌کند. به طور کل، این اسکنر روی واقعیت افزوده تمرکز کرده و برای بهبود عملکرد آن فعالیت می‌کند. این ویژگی، باعث افزایش جذابیت در استفاده از گوشی‌های آیفون می‌شود و مطمئنا کاربران زیادی را به خود جذب می‌کند. شایعات هم به این قضیه دامن می‌زنند که احتمالا یکی از مدل‌های آیفون 12 از فناوری این اسکنر بهره مند خواهند بود.

قاب پشت آیفون 12

بروزترین اهبار اپل را در سایت مسیرمدرن دنبال کنید!

کلیدواژه : آیفون 12ویژه
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.