عرضه‌ی آیفون 12

مدل‌های آیفون 12  در دو مرحله می‌آیند:

اپل هفته‌ی گذشته تایید کرد که به دلیل ادامه‌ی بحران جهانی بهداشت و محدودیت سفرها, عرضه‌ی آیفون 12 به تعویق خواهد افتاد. اپل پارسال فروش آیفون‌ها را در ماه سپتامبر آغاز کرد اما امسال عرضه‌ی پروژه‌های اپل چند هفته‌ی دیگر, احتمالا در ماه اکتبر خواهد بود.

عرضه‌ی آیفون 12
ما انتظار داریم در سال 2020 چهار آیفون OLED در سایزهای 5.4 ,6.1 و 6.7 اینچی داشته باشیم. هنوز مشخص نیست که آیا عرضه‌ی همه‌ی مدل‌های آیفون به تاخیر می‌افتد یا ابتدا مدل اول می‌آید و به دنبال آن مدل‌های دیگر می آید. اما بر اساس گزارش جدید DigiTimes به نقل از منابع زنجیره تامین خبر داد که اپل ممکن است آیفون‌های 5G خود را در دو مرحله به بازار عرضه کند. دو مدل 6.1 اینچی در ابتدا و 6.7 و 5.4 اینچی در مرحله ی دوم. همچنین اضافه کرد که تامین‌ کنندگان مادربردهای SLP (شبه PCB) محموله را برای مدل‌های سابق تامین کرده‌اند و تولید محصولات بعدی برای اواخر آگوست شروع خواهد شد. این منابع گفته اند که محموله‌ی بردهای قابل انعطلاف برای آیفون های جدید, 2تا4هفته دیرتر از حد معمول به دست اپل خواهد رسید.
گفته ها و گزارش هایی مبنی بر اینکه تاخیر در توسعه و تولید و همچنین تاخیر از طرف تامین کنندگان اپل مثل Broadcom و Qualcomm وجود دارد اما ما اولین بار است که این حرف را از زنجیره‌ی تامین شنیده ایم.
براساس گفته‌ها مدل 6.7 اینچی و یک مدل 6.1 اینچی دستگاه های رده بالاتر هستند در حالی که مدل های 5.4 و 6.1 اینچی مدل های رده پایین تر هستند که مدل‌های رده بالا دارای دوربین با لنز سه گانه و مدل رده پایین دارای دوربین با لنز دوگانه هستند و قیمت پایین تری دارند.
تحلیل گر اپل, Ming Chi Kuo معتقد است که تمام آیفون هایی که در سال 2020 می آیند از فناوری 5G بهره‌مند هستند. Kuo همچنین فکر می کند که مدل های آیفون 12 ممکن است با هنزفری سیم دار در جعبه قرار نگیرد تا تقاضا برای AirPod زیاد شود و هزینه ها کاهش یابد.
براساس گفته‌های DigiTimes, سازندگان تایوانی PCB در زنجیره تامین تا سه ماهه ی چهارم امسال محموله هایشان را دریافت نمی کنند با این حال سازندگان نگران تاخیر در ارسال محصولات اپل نیستند.

مطلب پیشنهادی :
نکات مهمی که در مورد آیفون 12 نمیداستید!

 

مسیرمدرن مرجع اطلاعاتی اپل!

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.