چگونه سلامت باتری مک بوک اپل سیلیکون را چک کنیم؟

چگونگی چک کردن سلامت باتری مک بوک اپل سیلیکون:

نوت بوک های مک مجهز به اپل سیلیکون از مدیریت سلامت باتری برخوردارند و این ویژگی برای افزایش عمر و سلامت باتری مک شما طراحی شده است. برای آشنایی بیشتر همراه مسیرمدرن باشید.

مک بوک ها از باتری های لیتیوم یون استفاده می کنند که مانند همه ی باتری های قابل شارژ با گذشت زمان از کارایی آنها کاسته می شود اما سن شیمیایی آنها فقط با توجه به زمان مشخص نمی شود و تحت تاثیر عواملی مثل قرارگیری در دماهای مختلف و الگوی شارژ قرار دارد.

به همین دلیل، ویژگی مدیریت سلامت باتری به طور هوشمند وضعیت باتری مک و الگوی شارژ آن را تجزیه و تحلیل می کند و براساس این اطلاعات، این ویژگی ممکن است گاهی از شارژ حداکثری باتری شما بکاهد این مورد برای اطمینان در مورد بهینه بودن میزان شارژ شدن باتری شماست تا باعث کاهش فرسودگی باتری شود.

با دنبال کردن مراحل زیر به سادگی می توانید سلامت باتری مک اپل سیلیکون خود را بررسی کنید.

  1. روی علامت اپل در بالا سمت چپ منوبار ضربه بزنید سپس System Preferences را انتخاب کنید.
    System Preferences
  2. Battery را انتخاب کنید.
    Battery
  3. Battery در نوار کناری را انتخاب کنید سپس در پایین صفحه Battery Health را انتخاب کنید.
    Battery Health

وضعیت باتری (Battery Condition) را چک کنید. اگر نرمال است، از سلامت باتری خوبی برخوردار است. وضعیت نرمال حتی در صورت عدم وجود ظرفیت صد در صدی نیز می تواند وجود داشته باشد واین بدان معناست که باتری های مورد استفاده در نوت بوک های مک به گونه ای طراحی شده اند که هنگام کار در شرایط عادی، 80 درصد ظرفیت اصلی خود را حفظ می کنند.

Battery Health

اگر حداکثر ظرفیت باتری مک شما کمتر از 80 درصد باشد،نشان می دهد که به سرویس دهی نیاز دارد و احتمالا از قبل باتری خراب بوده است. هر مک جدیدی که از اپل خریداری شده، دارای یک سال ضمانت می باشد که شامل پوشش سرویس باتری معیوب می باشد.اگر مک شما ضمانت ندارد و باتری فرسوده نشده است، اپل سرویس شارژ باتری را ارائه می دهد.

 

کلیدواژه : اپل سیلیکون
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *