اینترنت 5G در آیفون 12

اینترنت 5G در آیفون 12

مشخصه اصلی فروش آیفون 12 قابلیت اتصال بی سیم به اینترنت “5G” بود، اما جنبه های زیادی در این نوع اینترنت قرار دارد. در این مقاله یاد می گیرید که چطور بفهمیم به کدام نوع اینترنت متصل شدیم (آیا زیر 6 گیگاهرتز است یا خیر) .

آیفون 12 اولین گوشی هوشمند سازگار با این شبکه اینترنت جدید است. همراه با گسترش این شبکه در سراسر جهان، کاربران آیفون می توانند به نسل بعدی شبکه های تلفن همراه دارای باند پهن دسترسی داشته باشند.

برای دانستن این که به کدام نوع اینترنت متصل هستید، فقط باید شرکت مخابراتی خود را پیدا کنید.

در گوشه سمت راست بالای آیفون 12، شما می توانید یک آیکون کوچک را ببینید. اگر در حال حاظر به “Wi-Fi” متصل هستید، شما نماد “Wi-Fi” را خواهید دید. ولی اگر به “router” متصل نباشید، به جای آن نماد شرکت مخابراتی خود را خواهید دید.

اگر فقط نماد “5G” را می بینید، یعنی شما به صورت استاندارد در طیف 6 گیگاهرتز به این شبکه متصل شدید. این طیف می تواند سریع تر از “LTE” و کندتر از “mmWave” باشد.

اگر شما علامت “5G UW” را در تلفن “Verizon” یا علامت “5G+” را در آیفون متصل به شبکه “AT&T” دیدید، به این معنی است که شما به نسخه “5G mmWave” با فرکانس بالاتر شبکه مخابراتی متصل هستید. این باند ها سریع تر از “5G” استاندارد هستند، اما در این سرعت ها، دامنه کاهش پیدا می کند.

اگر یک نماد “5G E” دیدید، شما به شبکه “5G” متصل نیستید. این نماد نشان دهنده سیر تکاملی “AT&T 5G” است که به طور گمراه کننده در نسل بعدی “LTE” اعمال شده. مطالعات نشان داده که این شبکه فقط کمی سریع تر از “AT&T LTE” است، اما در سایر موارد مشابه هستند مانند سرعت پایین تر از شبکه های “LTE Verizon” و “T-Mobile”.

مطلب پیشنهادی :
آداپتور مناسب برای درگاه "Thunderbolt 3" و "USB-C" در مک یا آیپد پرو

مسیر مدرن

البته این شبکه جدید هنوز فراگیر نشده و ممکن است که متوجه شوید بعضی اوقات هنوز به “LTE” متصل هستید و گوشی شما اغلب نماد “LTE” را نشان می دهد (برای کاربران “AT&T” نماد “5G E”). این موضوع ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که شما در منطقه ای زندگی می کنید که هنوز قابلیت دسترسی به این شبکه در آن جا ایجاد نشده، مانند مناطق روستایی.

همینطور آیفون 12 سرویسی به نام “Smart Data mode” به معنی حالت داده هوشمند را ارائه داده. این حالت که به صورت پیشفرض فعال است، فقط “5G” را در شرایط مطمئن فعال خواهد کرد، مانند وقتی که شما به سرعت بیشتری نیاز دارید و داده های اضافی دارید. همینطور عمر باتری شما را افزایش خواهد داد.

در بعضی مواقع ممکن است آیفون شما نشان دهد که به “5G” متصل است، ولی در واقع اتصال شما را به “LTE” قطع کند تا در مصرف داده و عمر باتری صرفه جویی کند. (در این موارد آیفون شما نماد بالا را نشان خواهد داد اما در عوض به “LTE” متصل می شود) .

البته اگر ترجیح می دهید که به صورت دائم “5G” را خاموش یا روشن کنید، در تنظیمات آیفون شما و زیر گزینه های تلفن همراه، یک گزینه برای این منظور وجود دارد.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.