آشنایی با ویژگی های جدید macOS Monterey پارت 2

در قسمت قبل با چند تغییر آشنا شدیم و در نهایت ادامه ی این تغییرات را در آخرین قسمت بیان میکنیم پس در ادامه همراه مسیرمدرن باشید !

Quick Note:

Quick Note، ایجاد و استفاده از یادداشت ها را برایتان آسان تر می کند.

Quick Note، ایجاد و استفاده از یادداشت ها را برایتان آسان تر می کند

فرض کنید در حال خواندن اخبار یا نقد در یک سایت هستید و تصمیم می گیرید چیزی را یادداشت کنید.می توانید مکان نما را به گوشه سمت راست پایین تا یک Quick Note جدید ظاهر شود و با کلیک کردن،صفحه یادداشت در وسط نمایشگر ظاهر می شود.

شما می توانید آنچه را که نیاز دارید بنویسید، متن خود را قالب بندی کنید،یک جدول اضافه کنید.از آنجا که برنامه یادداشت ها می داند در کدام وب سایت هستید،لینک با URL مکانی که در آن قرار دارید به طور خودکار پر می شود.

این لینک برنامه در آینده نیز مفید خواهد بود و اگر دوباره به آن وب سایت مراجعه کنید،به طور خودکار یادداشت شما را در گوشه سمت راست پایین نشان می دهد.

لینک های برنامه از نظر متنی آگاه هستند و خود را به شما هنگامی که نیاز دارید،نشان می دهند. این مورد بسیار مفید است و پس از راه اندازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. یک لیست هوشمند در برنامه یادداشت ها نیز وجود دارد که تمام یادداشت های سریع که تاکنون ایجاد کرده اید را نشان می دهد.

مک خود را ریست کنید:

در زندگی هر مک یک زمان بازنشستگی و جایگزینی با مدل جدید فرامی رسد. روند از کار انداختن مک همیشه دشوارتر از آیفون و آیپد بوده است.

مطلب پیشنهادی :
آموزش راه اندازی سریع اپل واچ

لازم است که به Disk Utility بروید، درایو را فرمت کنید و macOS را دوباره نصب کنید. با راه اندازی macOS Monterey،به System Preferences بروید سپس در منوبار آیتم جدیدی وجود دارد که می گوید Erase All Content And Setting (تمامی محتواها و تنظیمات را حذف کنید).

macOS را دوباره نصب کنید

این گزینه همه چیز در مک شما را پاک می کند و به تنظیمات کارخانه برمی گرداند بنابراین اگر می خواهید دستگاه خود را به یکی از اعضای خانوده تان بدهید یا آن را در دیوار بفروشید،این امر باعث سرعت کار شما می شود.

حالت Low Power:

حالت Low Power

اپل امسال تنظیمات حالت کم مصرف (Low Power) را روی آیپد و مک قرار داده است.حالت کم مصرف هنوز در کنترل سنتر موجود نیست اما اگر روی باتری راست کلیک کرده و به تنظیمات باتری بروید،می توانید آن را فعال کنید. این کار باعث کاهش استفاده از شارژ باتری می شود و از مک خود استفاده ی بیشتری می کنید.

 


آشنایی با ویژگی های جدید macOS Monterey پارت 1

کلیدواژه : macOS Monterey
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.