معرفی سیستم عامل جدید macOS Monterey برای مک بوک

اپل نسخه جدید سیستم عامل لپ تاپ‌های مک بوک خود را به روز کرد!

macOS Monterey دارای بخش اختصاصی در تنظیمات سیستم، احراز هویت داخلی و موارد دیگر است، macOS Monterey چندین تغییر در مدیریت رمز عبور ایجاد کرده و iCloud Keychain را به عنوان یک سرویس رمز عبور ایده آل برای جایگزینی سرویس های شخص ثالث مثل Last Pass و 1Password قرار می دهد.

macOS Monterey

در System Preferences یک بخش جدید به نام Passwords وجود دارد که تمام لاگین ها و پسووردهای icloud Keychain را در خود جای داده است تا دسترسی، ویرایش و مدیریت آنها آسان تر باشد. بخش مشابهی نیز در iOS وجود دارد بنابراین هم اکنون یک روش ساده برای دسترسی به رمزهای عبور در دستگاه های اپل وجود دارد.

مدیریت پسوردها در macOS Monterey اپل

یک ویژگی احراز هویت داخلی نیز وجود دارد که به iOS و iPadOS نیز خواهد رفت. در سایت ها و برنامه هایی که از کد برای احراز هویت دو فاکتوری استفاده می کنند، می توانید این کدها را در iCloud Keychain ذخیره کنید تا هنگام ورود به سیستم به طور خودکار فیلدها پر شوند.

پشتیبانی از احراز هویت مستقیم به کاربران آیفون و مک این امکان را می دهد تا از پیشنهاد اپل برای برنامه ها و نرم افزارهای شخص ثالث مثل Authy و Google Authenticator استفاده کنند.

احراز هویت

از دیگر تغییرات کوچکتر می توان به گسترش پسووردهای iCloud برای پر کردن خودکار گذرواژه های ذخیره شده iCloud در مرورگر Edge اشاره کرد که برای کاربران ویندوز که به مرورگر رمز عبور دسترسی دارند مورد استفاده می باشد علاوه بر این یک برنامه جدید iCloud Passwords وجود دارد که شامل iCloud برای ویندوز می باشد.

مطلب پیشنهادی :
مقایسه ویژگی های مک بوک ایر "Silicon" جدید با مک بوک ایر "Intel"

تغییرات رمز عبور macOS Monterey در حال حاضر در نسخه ی بتای توسعه دهنده فعال است و اپل قصد دارد در ماه جولای نسخه ی بتای عمومی را منتشر کند.

نگاهی کوتاه به ویژگی های جدید macOS Monterey

Shareplay به شما این امکان را ‌می‌دهد تا بتوانید محتواهایی چون فیلم، موسیقی و برنامه تلویزیونی یا حتی اکانت‌های خود را در برنامه FaceTiming به اشتراک بگذارید. همچنین اپل یک API جدید برای این بخش برنامه ریزی کرده است که توسعه دهندگان ‌می‌توانند برنامه‌های خود را به FaceTiming  متصل کنند.

Shared به شما این امکان را ‌می‌دهد تا بتوانید تمام محتواهایی که به صورت اشتراک گذاری در اختیار شما بوده است را بررسی کنید و سپس آنها را در یک برگه و کاملا تفکیک به شما نشان ‌می‌دهد. در این حالت تمام پیام‌ها، برنامه، تصاویر و فیلم‌هایی که با دیگران به اشتراک گذاشته‌اید را به آسانی مدیریت کنید.

Focus یک سیستم اعلان بسیار پیشرفته است که براساس بررسی فعالیت شما در سیستم عامل، برخی از اعلان‌های غیر ضروری شما را به صورت خودکار فیلتر ‌می‌کند و دیگر شما نیاز به بررسی و ایجاد تنظیمات بر روی اعلان‌های خود نیستید.

Live Text نیز یکی از قابلیت‌های جدیدی است که به این سیستم عامل اضافه شده است. با این قابلیت که با استفاده از یادگیری ماشین طراحی شده است، ‌می‌توانید تصاویر خود را به برنامه اضافه کنید و فایل متنی آنها را به صورت کامل استخراج کنید. این برنامه برای دانشجویان و اساتید دانشگاهی کاربرد بسیاری دارد.

 

برای مطالعه اطلاعات بیشتر از اخبار به روز سایت مسیرمدرن را دنبال کنید.

مطلب پیشنهادی :
آموزش تایپ سریع در مک بوک شما!

 

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.