مخفی کردن لایک اینستاگرام، قابلیت جدید این شبکه اجتماعی

امکان مخفی کردن لایک اینستاگرام به این شبکه اجتماعی محبوب اضافه شد

با اضافه شدن قابلیت مخفی کردن لایک اینستاگرام و همچنین تعداد بازدیدها، کاربران می‌توانند از این امکان استفاده کنند. به این ترتیب، فقط صاحب صفحه می‌تواند به دیدن لایک‌ها و بازدیدها دسترسی داشته باشد.

پست و استوری در اینستاگرام

شاید شما هم جزو آن دسته از کاربران باشید که دوست ندارند تعداد لایک یا بازدید پست‌های آنها، برای سایر افراد قابل نمایش باشد. اینستاگرام با این امکان جدید، نیاز این دسته از افراد را برآورده کرد و حالا به کمک امکان جدید می‌توانند خواسته خود را برطرف کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این ویژگی جدید در آینده قرار است به فیسبوک هم اضافه شود.

انجمن سلطنتی بهداشت عمومی بریتانیا در سال 2017 طی مطالعاتی به این نتیجه رسید که این اعداد در شبکه‌های اجتماعی برای گروه‌های سنی جوان و نوجوان می‌تواند مخرب و آسیب رسان باشد. چرا که بعضی از کاربران ممکن است برای خودنمایی و جلب توجه، دست به کارهای اشتباه بزنند تا تعداد بازدیدهای خود را افزایش دهند. بنابراین این مسئله می‌تواند از نظر روانی سلامت افراد را تهدید کند. این مسئله از طرف انجمن فوق به عنوان یکی از مخرب‌ترین عوامل تاثیرگذار در سلامت جوانان رتبه بندی شده است.

با فعال شدن این قابلیت جدید، سایر کاربران نمی‌توانند تعداد تعداد بازدید‌های پست‌های ویدیویی را مشاهده کنند و این اطلاعات تنها برای صاحب حساب کاربری اینستاگرام قابل نمایش خواهد بود. همین قابلیت از چند هفته آینده برای کاربران فیسبوک نیز فعال می‌شود. فیسبوک نخستین بار امکان مخفی کردن تعداد لایک‌ها را در سال ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار داد.

مطلب پیشنهادی :
بررسی ویژگی جدید فعال شده‌ی اپل موزیک

برای اطلاع از اخبار جدید دنیای تکنولوژی به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.