جی پی مورگان: فروش آیفون13 به دلیل کمبود تراشه کاهش می یابد

شرکت سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان پیش‌بینی خود از فروش آیفون ۱۳ در فصل تعطیلات پیش رو را کاهش داده چون معتقد است که کمبود جهانی تراشه و تعطیلی کارخانه‌ها در آسیا بالاخره کسب و کار کوپرتینویی‌ها را دچار مشکل خواهد کرد.

به گزارش رویترز، شرکت جی‌پی مورگان پیش‌بینی می‌کند که اپل در سه‌ماهه سال مالی ۲۰۲۲ از فروش آیفون ۶۳ میلیارد دلار درآمد داشته باشد. این رقم از افت تقریبا ۴ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال خبر می‌دهد.آیفون13

جی‌پی مورگان معتقد است که فروش آیفون در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۱ حدود ۵۸ میلیون دستگاه و ۴۵ میلیارد دلار خواهد بود.این رقم بسیار بیشتر از پیش‌بینی وال استریت مبنی بر درآمد ۴۱ میلیارد دلاری از فروش آیفون در این بازه زمانی است.

تحلیلگران انتظار دارند اپل در فصل تعطیلات ۴۵ میلیون و در سه‌ماهه نخست ۲۰۲۲ برابر ۷۹.۴ میلیون آیفون بفروشد. اگرچه اپل نسبت به بسیاری از شرکت‌های رقیب عملکرد بسیار بهتری در مقابله با کمبود جهانی تراشه داشته، اما گلوگاه‌های زنجیره تامین و تعطیلی کارخانه‌ها در کشورهایی مثل ویتنام بالاخره دارد اثر خود را بر این شرکت می‌گذارد.

بلومبرگ هفته گذشته گفته بود اپل احتمالا به خاطر کمبود تراشه ظرفیت تولید آیفون ۱۳ را حدود ۱۰ میلیون دستگاه کمتر می‌کند. تحلیل‌گران مدعی‌اند که خریداران آیفون ۱۳ با یکی از طولانی‌ترین بازه‌های زمانی انتظار در چند سال اخیر روبرو هستند تا تلفن هوشمند خود را دریافت کنند.

 

مطلب پیشنهادی :
در آپدیت iOS 15 عکس و متن ها را در میان برنامه ها بکشید و رها کنید!
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.