اپدیت برنامه sleep tracking در WatchOS جدید

قابلیت برنامه ی sleep tracking

قابلیت برنامه ی sleep tracking در اپل واچ برای بیش از 5 سال برنامه ریزی شده است !

Sleep tracking یک ویژگی مورد نظر برای اپل واچ در پنج سال گذشته بوده است، کوین لینچ درمصاحبه ای از فناوری اپل VP پرده برداشته است که استفاده ازآن درwatchOS 7 و iOS 14 به عنوان علامتی است که اپل مایل است با سال‌های بیشتر فعالیت بهتری داشته باشد. تحقیق در مورد این موضوع یکی از ویژگی‌های شایعه دراپل واچ، اضافه شدن عملکرد مربوط به خواب در نظر دارد که استراحت شب را برای کاربران خود بهتر کند، ازجمله آن تشویق کاربران به تنظیم روزمره قبل از خواب. درحالی که این یک از ویژگی‌های موجود در زمان خواب در اپل iOS است، حرکت از یک خواب سطحی به سمت یک زمان خواب طولانی و عمیق مدتی است که روی کارت ها قرار گرفته است.
در مصاحبه ای باCNET، لینچ تأیید کرد که ردیابی خواب از اولین نسخه خود در برنامه‌ی معرفی محصول اپل واچ بوده است. اپل سالهاست که تحقیقاتی برای خواب کاربران را انجام می دهد ، از جمله استفاده از EEG برای اندازه گیری خواب در مقایسه با اپل واچ ، اما اپل یک قابلیت ویژه برای ارائه به کاربران دارد .
در مورد ویژگی Wind Down که به تنظیم روال خواب کمک می کند ، لینچ در VP توضیح می دهد که ایجاد یک عادت برای خوابی با کیفیت بسیار مهم است. “بسیاری از برنامه های خواب اطلاعاتی در مورد چرخه های REM و داده‌های دیگر از این قبیل نشان می‌دهند، و ما چیزهای زیادی را در این مورد بررسی کرده ایم.” درحالی که مطالعات با استفاده از EEG ها امکان نظارت بر فعالیت‌های الکتریکی در مغز در هنگام خواب را فراهم می‌کنند، لینچ اعتراف می‌کند “ما چیزهای زیادی آموخته ایم که اصلی‌ترین آن این است که در اینجا مدت زمان مهم است تا فعالیت‌های انجام گرفته. اگرچه حرکت اندام‌ها ممکن است به عنوان ورودی برای نظارت از طریق اپل واچ ، بررسی شود، لینچ پیشنهاد می‌کند “این یک تصویر کامل از آنچه در مغز شما اتفاق می افتد نیست”.
تصمیم اپل مبنی بر محدود کردن داده های ارائه شده به کاربران ، مبتنی بر نتایج آن مطالعات است و داده های به ظاهر مفیدی را برای کاربران فراهم نکرده است. وی در مورد ردیابی نتایج از برنامه های تجزیه و تحلیل خواب می گوید: “مشاهده این داده‌ها می‌تواند بسیار طاقت فرسا و استرس زا باشد.” “شما واقعاً نمی‌توانید مربی خود باشید تا مراحل کم و بیش REM را طی کنید.”

مطلب پیشنهادی :
ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای 300 یورو به ایران لغو شد!

sleep tracking

تنظیم برنامه Sleep tracking در آیفون

با اعتقاد بر این که این بهترین روش نیست، اپل درعوض به چگونگی آماده شدن کاربران برای خوابیدن به عنوان یک روند عملی‌تر نگاه کرد. یک عادت که باعث می‌شود افراد خواب بهتری در شب داشته باشند، که در این صورت اثرات ثانویه احتمالاً مراحل REM شما در مرتب سازی خود دارند. برای رفع بیشتر استرس نیاز به بهبود خواب، ردیابی در برنامه Health که از ایجاد مزاحمت برای کاربر جلوگیری می‌کند، در عوض در صورت امکان برای تقویت‌های مثبت تصمیم می‌گیرد. لینچ معتقد است ، اضطراب از خوابیدن در واقع می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بیشتر شود. تقریباً مانند سایر عناصر مرتبط با سلامتی در اپل واچ و جاهای دیگر، اپل قصد دیدن هیچ یک از داده های خواب ایجاد شده توسط کاربران خود را ندارد. مطالعات داخلی ، که به “هزاران نفر” متکی بود ، در ایجاد مدل های یادگیری ماشین مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل ، که تنها در آیفون یا اپل واچ انجام می شود، مؤثر بوده است.
لینچ ادعا می کند: “ما داده‌هایی را که در دستگاه کاربر جمع آوری شده و میزان حساسیت بالایی در مورد حریم خصوصی دارند، بررسی می کنیم.” حتی با این وجود، همیشه این احتمال وجود دارد که اپل بتواند نوعی مطالعه عمومی را در خواب مشابه پروژه های قلب و شنوای موجود خود باز کند، چه بسا پیوندهایی را در شرایط مرتبط با خواب تعیین کند.

برای اطلاع از بروزترین اخبار اپل سایت مسیرمدرن را دنبال کنید.

عرفان اسماعیلیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.