محدود شدن آیپد پرو 2021 به حافظه رم 5 گیگ !

اپل برنامه های آیپدپرو M1 را به 5 گیگابایت رم محدود کرده است:

با در نظر نگرفتن از اینکه رم در آیپدپرو M1 جدید چقدر است، به دلیل محدودیت اعمال شده توسط اپل درحال حاضر هیچ برنامه ای نمی تواند بیش از 5 گیگابایت رم استفاده کند. حتی اگر آیپدپرو جدید M1 12.9 اینچی با 16 گیگابایت رم نیز باشد، اپل این اجازه را نمی دهد. در iPadOS هر برنامه حداکثر 5 گیگابایت را می تواند استفاده کند.

همانطور که برای اولین بار توسعه دهندگان برنامه Procreate در توییتر عنوان کردند، این محدودیت عملکرد خاصی را تحت تاثیر قرار می دهد. برنامه‌ی ویرایش تصویر Procreate اعلام کرده است که آیپدپرو جدید 12.9 اینچی، در مقایسه با مدل قبلی، 4 برابر عملکرد سریع تری دارد اما فقط حدود یک چهارم لایه بیشتر به کانواس اضافه کرده است.

محدویت برنامه ها در آیپدپرو M1

Procreate (@procreate) 28 می 2021:”هم اکنون،همه ی آیپدهای M1 به همان میزان قبلی رم دردسترس دارند. اگر در آینده مقدار بیشتری در دسترس قرار گیرد، آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.”

چند لایه بودن باعث کاهش حافظه رم می شود و گزارش شده است که در نسخه ی جدید Procreate تا 115 کار می کند (در نسخه ی قبلی حدود 90 بود) بنابراین محدودیت مانع از بهبود عملکرد خاصی از برنامه ها نمی شود بلکه آنچه آنها قادر به انجام هستند را محدود می کند.

اپل در مورد این تصمیم توضیحی ارائه نکرده است اما این شرکت به طور منظم سرعت سوییچ بین برنامه ها را ارتقا می دهد.

آیپدپرو M1اگر هر یک از برنامه ها بتواند حافظه رم را به طور کامل کنترل کند،این سرعت محدود می شود.

آیپدپروی 12.9 اینچی جدید دارای نسخه های 1 ترابایتی و 2 ترابایتی می باشد که هر دو دارای رم 16 گیگابایتی هستند. اگرچه هیچ یک از برنامه ها نمی توانند بیش از 5 گیگابایت رم استفاده کنند اما داشتن بیش از این مقدار در دسترس به معنای آن است که می توان برنامه های بیشتری را در حافظه رم نگه داشت و امکان سوییچ شدن سریع و بدون راه اندازی مجدد را فراهم می کند.

اپل جزئیاتی از آیپدپرو 8 گیگابایتی و 16 گیگابایتی را فاش کرد که این کار بسیار نادر است.

در نسخه ی اصلی 4 گیگابایتی آیپدپرو 12.9 اینچی که در سال 2015 عرضه شد،برنامه ها در iOS11.4 به 3 گیگابایت محدود شده بودند. به همین ترتیب،برنامه ها در آیفون X با سیستم عامل iOS11.4 اجازه ی استفاده تا 1.2 گیگابایت از رم را داشتند اما سپس با iOS12.1 این مقدار به 1.8 گیگابایت رم افزایش یافت بنابراین می توان به یک به روزرسانی نرم افزاری در آینده که موجب افزایش سقف استفاده از رم شود، امیدوار بود.

به این معنی است که این محدودیت یک مسئله ی فنی نیست بلکه مسئله ی نرم افزاری است و تنها مسئله ی مورد توجه برای آیپدپرو بعدی،رم بیشتر است.

 

اگر به دنبال خرید آیپدپرو  M1 هستید آن را با بهترین قیمت از سایت مسیرمدرن تهیه نمایید.

تبلت اپل مدل iPad Pro 2021 12.9 inch wifi+cellular

کلیدواژه : آیپدپرو M1اپل
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *