مقایسه‌ی ایرپادزمکس با سونی XM4، سنهایزر مومنتوم و Bose NC 700:

مقایسه ی ایرپادزمکس با سونی XM4، سنهایزر مومنتوم و Bose NC 700:

با قیمت 550 دلار، ایرپادزمکس این هدفون های حذف کننده نویز دیگر شرکت ها مثل سونی و Bose که امتیاز زیادی دارند، گران تر است. در جدیدترین ویدیوی یوتیوب سایت MacRumors، ایرپادزمکس را با Sony WH_1000، هدفون Bose NC 700 و سنهایزر مومنتوم (Sennheiser momentum) مقایسه کرده است تا ببینیم آیا این هدفون ارزش قیمت بالا را دارد یا خیر.
هر سه هدفون رغیب با قیمت 350 دلار در خرده فروشی ها وجود دارند. به عنوان مثال می توانید Sony XM4 را با قیمت 280 دلار در حراجی ها بخرید. Bose 700 در حال حاضر 340 دلار و سنهایزر 300 دلار می باشد.

ایرپادزمکس

در مورد طراحی باید گفت که ایرپادزمکس به لطف کاپ های آلومینیومی و بالشتک های آن، 550 دلار به نظر می رسد و می توان گفت که جزو بی نظیرترین ها می باشد. Bose700 ظاهری باکلاس و مدرن دارد و سنهایزر بیشتر از سبک رترو پیروی می کند. هدفون های سونی، اصولی و ابتدایی هستند اما در کل خوبند.

Sony XM4s

Sony XM4s

از نظر ما ایرپادزمکس زیباترین طراحی را دارد و پس از آن Bose و سنهایزر قرار می گیرد و در آخر نیز سونی قرار دارد اما لازم به ذکر است که ایرپادزمکس بسیار سنگین است و در طبقه بندی سنگین ترین ها قرار می گیرد.

Bose NC Headphones 700

Bose NC Headphones 700

راحتی هر کدام بسیار شخصی است و به شکل سر، گوش و اندازه ی هر فرد بستگی دارد.اکثر افراد ایرپادز مکس را راحت می دانند اما برخی دیگر وزن آن را غیرقابل تحمل می دانند. هدفون سونی با طراحی پلاستیکی،جزو سبک ترین دسته ها می باشد و وزن کمتری دارد.

مطلب پیشنهادی :
اپل تصمیم ندارد برای افزایش شارژدهی، از حسگرهای جدید در اپل واچ سری ۷ استفاده کند

Sennheiser Momentum Wireless

Sennheiser Momentum Wireless

از نظر راحتی ما رتبه ی اول را به ایرپادز مکس و پس از آن به سنهایزر،سونی و Bose که تا حدی سنگین تر است و کاپ های کوچکتری هم دارد،اختصاص دادیم.

ایرپادزمکس

وقتی صحبت از دکمه ها می شود،اپل با افزودن دکمه ی چرخان برای ایرپادزمکس حرکت بسیار مفیدی انجام داد اما هیچ گاه متوجه نشدیم که چرا دکمه ی پاور وجود ندارد. کیس ایرپادزمکس محافظ نیست و بدترین حالت را دارد.

از نظر کیفیت صدا،ایرپادزمکس خارق العاده به نظر می رسد اما باز هم انتخاب از بین آنها به اولویت شما بستگی دارد.از نظر ما با ایرپادزمکس صدا را متعادل تجربه خواهید کرد.هدفون های سنهایزر در مقایسه با بقیه ضعیف عمل کردند اما هدفون های Bose و Sony اگرچه به سمت باس سنگین تمایل داشتند،اما هر دو صدای بسیار عالی داشتند.همانطور که گفته شد،تمام هدفون ها به جز ایرپادزمکس دارای تنظیمات EQ هستند بنابراین شما می توانید آنها را مطابق میل خود تغییر دهید.

جای تعجب نخواهد داشت که بگوییم Sony XM4 و ایرپادزمکس از لغو فعال نویز بهتری برخوردار هستندو ایرپادزمکس برنده خواهد بود.هرچند تمام این گزینه ها از قابلیت ANC برخوردارند.

فیلم بردار مک رومرز، Dan، جزئیات بیشتری در مورد هر یک از هدفون ها ارائه می دهد بنابراین برای دیدن شباهت ها و تفاوت ها حتما فیلم کامل را در یوتیوب مشاهده کنید.

تمام هدفون هایی که به آنها پرداختیم،گزینه های بسیار خوبی هستند و انتخاب بین آنها به بودجه و سلیقه ی شخصی شما باز می گردد.ما فکر می کنیم ایرپادزمکس برای اکثر مردم ارزش چنین قیمت بالایی را ندارد و هدفون های عالی دیگری نیر با قیمت های بسیار مقرون به صرفه در دسترس هستند اما باید توجه داشته باشید که ایرپادز مکس در رقابت با سایر گزینه ها برنده شد و ما نیز ایرپادز مکس را بر سایر گزینه ها ترجیح می دهیم.

مطلب پیشنهادی :
مخفی کردن لایک اینستاگرام، قابلیت جدید این شبکه اجتماعی

جدیدترین اخبار را در مسیرمدرن دنبال کنید.

عرفان اسماعیلیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.