انتشار نسخه جدید Safari Technology Preview توسط اپل

اپل نسخه جدید Safari Technology Preview را منتشر کرد

نسخه جدید Safari Technology Preview نسخه آزمایشی مرورگر اپل برای دریافت بازخورد بوده و با ویژگی‌ها و امکانات جدید در مک اواس مانتری بروز می‌شود. در واقع این یک نگاه اولیه به ویژگی‌هایی است که احتمال دارد در نسخه‌های بعدی، وجود داشته باشند.

مرورگر سافاری

این مرورگر آزمایشی، در سال 2016 برای دریافت بازخورد از توسعه دهندگان و کاربران منتشر شد. این مرورگر آزمایشی، همزمان می‌تواند با سافاری اجرا شود و با این وجود که برای توسعه‌دهندگان طراحی شده است، برای بارگیری، به حساب توسعه دهنده وابسته نیست. اپل، غول دنیای فناوری در جهان، این نسخه 127 مرورگر ذکر شده را منتشر کرد، که شامل رفع اشکال و بهبود عملکرد برای زبان برنامه‌نویسی CSS، پیمایش، جاوا اسکریپت، WebRTC، قابلیت دسترسی و رندر، WebAPI و… است.

یکی دیگر از قابلیت‌های این مرورگر، نوشته‌های آنی (Live Tex) است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با تصاویری که در وب موجود هستند تعامل داشته باشند. البته اگر کاربران بخواهند از این قابلیت استفاده کنند، باید به مک اواس مانتری و کامپیوتر مک مجهز به پردازنده اپل سیلیکون (M1) دسترسی داشته باشند. از دیگر قابلیت‌های این نسخه جدید و بروز شده، قابلیت Quick Note است که برای اضافه کردن پیوندها و موارد برجسته سافاری برای به‌ خاطر سپردن اطلاعات و ایده‌های مهم بکار می‌رود.

برای اطلاع از اخبار جدید دنیای تکنولوژی به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی :
مک‌بوک پرو با وبکم 1080p مجهز خواهد شد
کلیدواژه : سافاریمرورگر اپل
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.