کاربران اپل به زودی می‌توانند به کمک کلید دیجیتال اپل وسایل نقلیه خود را باز کنند

کاربران اپل به زودی می‌توانند به کمک کلید دیجیتال اپل وسایل نقلیه خود را بدون بیرون آوردن گوشی باز کنند

به تازگی کنسرسیوم اتصال به خودرو سومین کلید دیجیتال اپل را تولید کرده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای باز کردن قفل وسیله نقلیه خود، نیازی به بیرون آوردن گوشی همراه خود نداشته باشند.

نسخه سوم کلید دیجیتال

وقتی در سال 2020 اپل از iOS 14 رونمایی کرد، درمورد CrKey و ویژگی‌های آن به کاربران توضیحاتی داد که نشان می‌داد کاربران می‌توانند با در دست داشتن آیفون یا اپل واچ خود، قفل خودرو سازگار شده با دستگاه خود را باز کنند. این قابلیت برای کاربران استاندارد Digital Key 2.0 مبتنی‌بر NFC پشتیبانی خواهد شد. وقتی که اپل به Digital Key 3.0 انتقال پیدا کند، برای کاربران این امکان فراهم خواهد شد که قفل وسیله نقلیه خود را بدون درآوردن گوشی از جیبشان باز کنند.

در نسخه جدید از این کلید که به تازگی منتشر شده است، برای احراز هویت بین وسیله نقلیه و دستگاه کاربران، از بلوتوث LE برای این کار استفاده می‌شود. همچنین اپل برای اندازه گیری بسیار دقیق بین دستگاه و وسیله نقلیه، از باندهای فوق‌وسیع (Ultra Wideband) استفاده می‌کند که با این اوصاف، این نسخه از کلید دیجیتال، برای کاربران امنیت را به ارمغان خواهد آورد.

مثل کارت‌های اعتباری و یا کارت‌های خدمات شهری، این قابلیت هم در برنامه Wallet ذخیره خواهد شد. در آیفون و اپل واچ، اگر دستگاه مجهز به سیستم‌عامل iOS 13.6 یا watchOS 6.2.8 باشد، این قابلیت ذخیره می‌شود. این ویژگی برای مدل‌های منتخب BMW تولیدشده از جولای 2020 (تیر 1399) فعال خواهد شد. همچنین یک منبع کرهای ادعا کرده است که تا پایان سال جاری میلادی، برای خودروهای هیوندای هم این امکان فراهم می‌شود.

مطلب پیشنهادی :
جهانی شدن قابلیت یوتیوب Shorts

برای اطلاع از اخبار جدید در دنیای تکنولوژی، به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.