آپدیت اندروید ۱۲ برای گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ منتشر شد.

آپدیت اندروید ۱۲ از طریق رابط کاربری One UI 4 برای جدیدترین گوشی‌های تاشوی سامسونگ منتشر شد. البته احتمالا چند هفته طول می‌کشد تا همه کاربران گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ به این به‌روزرسانی دست پیدا کنند.

آپدیت One UI 4 اولین بار برای سری گلکسی S21 منتشر شد، اما لازم نبود زمان زیادی منتظر باشیم تا این آپدیت برای گوشی‌های تاشوی سامسونگ منتشر شود. به گزارش SamMobile، نسخه پایدار اندروید ۱۲ به‌تازگی برای گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ منتشر شده است.

این به‌روزرسانی ظاهرا از طریق نسخه‌ای تحت عنوان F711BXXU2BUKM به دست کاربران گلکسی زد فلیپ ۳ می‌رسد و شامل وصله امنیتی دسامبر ۲۰۲۱ است. با این حال، ظاهرا این آپدیت فعلا محدود به صربستان بوده و سایر کشورهای جهان به‌زودی آن را دریافت می‌کنند.

گلکسی زد فلیپ3


اندروید ۱۲ با One UI 4 از راه می‌رسد

از سوی دیگر، سامسونگ انتشار آپدیت One UI 4 برای گلکسی زد فولد ۳ را از وطن خودش یعنی کره جنوبی آغاز کرده است. نکته جالب توجه این‌که اندروید ۱۲ ظاهرا ابتدا در اختیار کسانی قرار گرفته که روی موبایل‌شان اندروید ۱۱ داشته‌اند. با این حال پیش‌بینی می‌شود که کاربران One UI 4 بتا هم به‌زودی نسخه پایدار این رابط کاربری را دریافت کنند.

آپدیت جدید رابط کاربری سامسونگ علاوه بر قابلیت‌های اصلی اندروید ۱۲ شامل بهینه‌سازی‌های زیادی در زمینه حریم خصوصی و امنیت است. این نسخه همچنین با الهام از زبان طراحی «متریال یو» از ویژگی جدیدی به نام Color Palettes بهره می‌برد که شکل و شمایل سیستم را تغییر می‌دهد.

با وجود اینکه سامسونگ در ماه جاری میلادی اندروید ۱۲ را فقط برای گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ منتشر می‌کند، در ماه آینده یعنی ژانویه ۲۰۲۲ می‌توانیم شاهد انتشار One UI 4 برای گوشی‌های بیشتری از جمله گلکسی زد فولد ۲، گلکسی زد فلیپ، سری گلکسی S20 و سری گلکسی نوت ۱۰ باشیم. برنامه کامل سامسونگ برای انتشار اندروید ۱۲ پیش‌تر منتشر شده بود.

مطلب پیشنهادی :
توییتر ویژگی انتشار وویس در قالب توییت را به امکانات خود اضافه کرد!
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *