شیائومی ۱۲ اولین موبایل جهان با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل یک خواهد بود.

کوالکام از نسل بعدی تراشه پرچمدار خود با نام اسنپدراگون ۸ نسل ۱ رونمایی کرد و حالا مدیر عامل شیائومی رسما تایید کرده اولین موبایل جهان مجهز به این تراشه جدید، شیائومی ۱۲ خواهد بود.

کوالکام همزمان با اجلاس فناوری کوالکام اسنپدراگون ۲۰۲۱ از تراشه جدید اسنپدراگون ۸ نسل یک رونمایی کرد که قبلا انتظار می‌رفت با نام اسنپدراگون ۸۹۸ عرضه شود. اکنون «لی جون»، مدیرعامل شیائومی می‌گوید سری شیائومی ۱۲ اولین موبایلی در جهان خواهد بود که با چیپست پرچمدار ۵G کوالکام در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

به گفته مدیرعامل شیائومی، سری جدید گوشی‌های پرچمدار این شرکت به‌زودی رونمایی و به بازار عرضه خواهند شد. هرچند وی تاریخ دقیق عرضه را مشخص نکرد. پیشتر در اخبار غیررسمی به این موضوع اشاره شده بود که سری شیائومی ۱۲ ماه دسامبر و قبل از پایان سال جاری میلادی عرضه می‌شود.

شیائومی 12

پیشتر گفته شده بود که شیائومی ظاهرا تصمیم گرفته بین تاریخ رونمایی و نام موبایل خود یعنی شیائومی ۱۲ تقارن ایجاد کند و تاریخ ۱۲/۱۲ سال میلادی جاری را برای رونمایی از آن انتخاب کرده است که مقارن با ۲۱ آذرماه می‌شود.

طبق گزارش‌های قبلی این شرکت قرار بود شیائومی ۱۲ را در تاریخ ۲۵ آذر معرفی کند، اما ظاهرا زودتر این اتفاق رخ خواهد داد و حالا گوشی جدید شیائومی احتمالا در تاریخ ۲۱ آذر (۱۲ دسامبر) رونمایی خواهد شد. ولی هنوز هیچ خبری به صورت رسمی از سوی این شرکت در مورد تاریخ رونمایی تایید نشده است.

بی‌شک شیائومی ۱۲ تنها گوشی هوشمند بازار نخواهد بود که با تراشه جدید کوالکام به بازار عرضه می‌شود. موتورولا نیز قصد دارد موبایلی مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل یک در دسترس کاربران قرار دهد.

مطلب پیشنهادی :
گوشی های سری آنر ۶۰ احتمالا ماه آینده میلادی معرفی می‌شود

اسنپدراگون ۸ نسل ۱ اولین تراشه کوالکام با لیتوگرافی ۴ نانومتری محسوب می‌شود و اولین چیپ این کمپانی است که از معماری جدید CPU بهره می‌برد. علاوه بر این، با بهبودهای چشمگیری در عملکرد دوربین دستگاه‌های مجهز به این تراشه هم روبه‌رو می‌شویم.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *