همه چیز درباره شارژ بی سیم دستگاه های اپل(قسمت دوم)

با مسیر مدرن همراه باشید تا به بررسی انواع شارژر بی سیم اپل و نوع شارژ آن ها بپردازیم.

مگ سیف:

مگ سیف قبلا نامی بود که برای مکانیسم مغناطیسی اتصال کابل شارژر به مک بوک مورد استفاده قرار می گرفت و اپل،مارک مگ سیف را به دلیل شکل اصلاح شده شارژ بی سیم احیا کرد. در کنار آیفون12،مگ سیف نسخه ی اصلاح شده و بهبود یافته ی پشتیبانی شارژ Qi فعلی بود و حلقه های آهن ربا را به این معادله اضافه کرد.

با محاصره سیم پیچ شارژ داخل آیفون با آهن ربا،تراز شدن سیم پیچ در آیفون با شارژر پشتیبانی شده،آسان تر می باشد زیرا شارژر مگ سیف در جای خود قرار می گیرد..

یکی دیگر از مزایای مگ سیف،پشتیبانی از سطح بالای وات می باشد که از پشتیبانی 7.5 واتی شارژرهای Qi فراتر رفته و امکان شارژ 15 وات را در مدل های آیفون12 و مدل های پرو آن و همچنین حداکثر 12 وات برای آیفون12 مینی را فراهم آورده است.انجام این کار نیاز به شارژر سازگار با مگ سیف و آداپتور برق 20 وات یا بیشتر را دارد.

از آنجا که مگ سیف هنوز از شارژرهای Qi پشتیبانی می کند،با هر جایگاه شارژ Qi که کاربر قبلا در اختیار داشته،به کار خود ادامه می دهد.

یک مزیت دیگر،وجود آهن ربا در پشت آیفون می باشد که باعث می شود لوازم جانبی مغناطیسی به راحتی قابل قرار دادن و خارج کردن باشند.که پیشنهاد اپل قاب و کاور و کیف پول اپل می باشد.

کدام یک از محصولات اپل از شارژر بی سیم استفاده می کند؟

سه دسته محصول وجود دارد که می توانید آنها را با شارژر بی سیم شارژ کنید که شامل آیفون،شارژ بی سیم کیس ایرپاد و اپل واچ می باشد.

از بین این سه مورد باید به اپل واچ بسیار دقت کنید زیرا شما فقط می توانید از شارژرهای مورد تایید اپل برای شارژ اپل واچ خود استفاده کنید.این هشدار در مورد تمامی مدل های اپل واچ صدق می کند و تا زمانی که اپل راه بهتری برای تامین انرژی اپل واچ بیابد،باید احتیاط کنید.

اگر یک آیفون با پشتیبانی از شارژر بی سیم یا کیس ایرپاد دارید،می توانید از هر صفحه ی شارژ مجاز استفاده کنید. برای آیفون ها،قرار دادن آن به صورت رو به بالا یا رو به بیرون در شارژر ایستاده،باعث می شود که سیم پیچ تا حد ممکن به شارژ نزدیک شود.

مسیر مدرن

کیس شارژ بی سیم ایرپاد را می توان با درب بسته شارژ کرد اگر می خواهید هم ایرپاد و هم کیس خود را به طور همزمان شارژ کنید،باید این کار را با گذاشتن ایرپاد در داخل کیس انجام دهید اما می توانید درحالی که از ایرپاد یا ایرپادپرو خود استفاده می کنید نیز کیس خود را شارژ کنید.

شارژ بی سیم در همه ی مدل های آیفون از آیفون x و آیفون 8 و بالاتر از جمله نسل دوم آیفون SE موجود است و همه ی مدل ها از شارژدهی حداکثر 7.5 وات با شارژرهای سازگار پشتیبانی می کنند.

مدل های آیفون12،12پرو،12پرومکس و آیفون12 مینی دارای مگ سیف هستند به این معنی که هم از شارژرهای Qi و هم از شارژرهای مگ سیف پشتیبانی می کنند.در صورت اتصال این مدل ها به مگ سیف در شرایط ایده آل می توانند تا 15 وات شارژ دریافت کنند اما در صورت استفاده از شارژرهای غیر مگ سیف،این میزان به 7.5 وات برمی گردد.

بهترین روش ها:

در هنگام استفاده از شارژر بی سیم،چند نکته وجود دارد که همیشه باید به خاطر سپارید.

برای شروع،هم ترازی بسیار مهم است.موقعیت یابی بهینه ی دستگاه برای قرار دادن روی صفحه ی شارژر منجر به دریافت انرژی بهتر و شارژ سریع تر می شود.از آنجا  که دستگاه فقط در صورت وجود تراز شارژ می شود،این احتمال وجود دارد که آیفون در صورت قرارگیری نادرست،اصلا شارژ نشود.

به طور معمول قرار دادن آیفون روی شارژر بی سیم باعث می شود که صفحه روشن شود و صدایی پخش شود.هر بار که دستگاه را روی پد قرار می دهید،این موارد را چک کنید تا مطمئن شوید که دستگاه شما درحال شارژ است.

مگ سیف به دلیل آهن ربایی که دارد،مشکل کمتری را ایجاد می کند زیرا به طور خودکار تراز را ایجاد می کند.

مسیر مدرن

از آنجا که فاصله یک فاکتور مهم است،اطمینان حاصل کنید که بین دو سیم پیچ،مواد کمی قرار گرفته باشد.مواردی مثل کارت مگ سیف می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در شارژ شود و به وسط آسیب برساند.

همچنین ممکن است ارزش درآوردن آیفون از قاب را داشته باشد به خصوص اگر قاب شما از فلز ساخته شده باشد زیرا این امر در شارژ کمی داغ شود زیرا این امر در شارژ بی سیم تداخل ایجاد می کند.

همچنین ممکن است آیفون شما بعد از شارژ کمی داغ شود،این طبیعی است و اپل محدودیت نرم افزاری دارد که می تواند در صورت گرم شدن بیش از حد باتری،به عنوان مکانیسم ایمنی،شارژ بیشتر از 80 درصد را متوقف کند.

مسیر مدرن

استفاده از شارژر بی سیم و با کابل برای سرعت بخشیدن به شارژ وسوسه انگیز است اما انجام آن امکان پذیر نیست.اپل هنگام استفاده از پورت لایتنینگ،شارژ بی سیم را غیرفعال می کند بنابراین شما باید قبل از استفاده از شارژر بی سیم،اتصال فیزیکی را قطع کنید.

در آخر به یاد داشته باشید که شارژ بی سیم کارآمدترین روش برای شارژ کردن نیست اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن آیفون خود را شارژ کنید بهتر است از پورت لایتنینگ استفاده کنید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *