قابلیت باز کردن قفل آیفون با اپل واچ در iOS 15

با وجود ویژگی‌های جدید، امکان باز کردن آیفون با اپل واچ در iOS 15 فراهم خواهد شد!

به تازگی گفته شده است که به کمک امکانات جدید، می‌توان قفل آیفون را اپل واچ در iOS 15 باز کرد. همانطور که می‌دانید، با شیوع کرونا در جهان، مشکلات متعددی به وجود آمد که هر کدام برای افراد محدودیت‌هایی را خلق کردند. یکی از این مشکلات، احراز هویت در دستگاه‌های مختلف به کمک تشخیص چهره بود که به دلیل لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، بسیار سخت شده است.

اپل واچ و باز کردن قفل آیفون

برای حل این مشکل، غول دنیای تکنولوژی، به میدان آمد و مثل همیشه، راهکار جالب و جذابی را برای رفع مشکلات ارائه داد. یکی از آنها، باز کردن قفل آیفون بود که در سیستم عامل نسخه iOS 14.5 امکان پذیر شد. اما به نظر می‌رسد این امکان گسترده‌تر و بهتر در سیستم عامل جدید اپل که در آخرین و جدیدترین کنفرانس توسعه دهندگان آن رونمایی شد، وجود دارد. به نظر می‌رسد این فناوری با روش‌های احراز هویت جایگرین، که به‌زودی برای فعال کردن درخواست‌های دستیار هوشمند سیری استفاده می‌شود، بیشتر خواهد شد. این راه حل، مشکل فیس آیدی را که با وجود ماسک، مختل شده بود، رفع خواهد کرد. با یک ساعت هوشمند اپل جفت شده با آیفون، امکان بازگشایی آیفون وجود خواهد داشت.

این قابلیت، از ظرف اپل، به این صورت عنوان شده است:

«وقتی مانعی نظیر ماسک از شناسایی فیس آی‌دی جلوگیری می‌کند، می‌توانید برای درخواست‌های سیری یا برای باز کردن قفل آیفون از اتصال ایمن به اپل واچ خود استفاده کنید. ساعت شما باید با رمز عبور محافظت شده باشد، قفل آن باز شود و روی مچ دست قرار داشته باشد.»

مطلب پیشنهادی :
نسل دوم ایرپادزمکس در راه است!

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای تکنولوژی، به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.

 

کلیدواژه : iOS 15آیفوناپل واچ
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *