همه چیز درباره شارژر بی سیم Qi و مگ سیف

هر آنچه که یک کاربر آیفون در مورد شارژر بی سیم Qi و مگ سیف لازم است که بداند:

مسیر مدرن

معرفی شارژر مگ سیف برای آیفون 12،شارژر بی سیم را به یک فناوری اصلی برای گوشی های هوشمند تبدیل کرده است. اما همه افراد طرز کار شارژر بی سیم Qi را نمی دانند. هر آنچه که شما باید درباره ی سیستم شارژرهای بی سیم و نحوه استفاده از ان بدانید را ما در اینجا برایتان آورده ایم. با مسیر مدرن همراه باشید.

در جهانی که به وصل کردن کابل شارژر به پورت ها برای شارژ دستگاه عادت دارد،ابداع شارژر بی سیم بسیار مفید بوده است. شارژر بی سیم قابلیت هایی از جمله شارژ بدون نیاز به اتصال کابل، سهولت شارژ و ماهیت جادویی انتقال برق بدون استفاده از سیم را دارد.

با استفاده از این فناوری اپل در سری آیفون،افراد بیشتری در معرض ایده شارژر بی سیم قرار گرفته اند.

در این مقاله ما توضیح می دهیم که شارژر بی سیم چیست،چگونه به شکل فعلی درآمده و چگونه اپل از این فناوری در محصولات خود استقبال کرد.

شارژ القایی چیست؟

شارژر بی سیم مدرن،در هسته ی اصلی خود به ویژگی های میدان مغناطیسی و توانایی آن برای تاثیرگذاری بر سایر چیزهای حساس به آهن ربا، متکی است. ساده ترین مثال در این زمینه عبور آهن ربا در میان سیم پیچ است که با حرکت آهن ربا، یک جریان در سیم به وجود می آید که می تواند انرژی یک لامپ کوچک را تامین کند. شارژ القایی از همان اصل پیروی می کند اما چند قدم جلوتر و پیشرفته تر است.

مسیر مدرن

در شارژ القایی به جای استفاده از آهن ربا برای تاثیر روی سیم پیچ، از خود سیم پیچ استفاده می کند و با عبور جریان قادر به تولید یک میدان مغناطیسی است. اگر به اندازه ی کافی نزدیک باشد،میدان مغناطیسی تولید شده توسط جریان در یک سیم پیچ می تواند جریانی در سیم پیچ دوم ایجاد کند.

در فواصل کوتاه، چنین سیستم هایی مفید هستند اما جریان سیم پیچ گیرنده همیشه کمتر از سیم پیچ انتقال دهنده خواهد بود. با افزایش اندازه ی سیم پیچ ها و افزایش قدرت می توان این موارد را تصحیح کرد اما واقع بینانه نیست.

مسیر مدرن

برای دستگاه های مصرف کننده،این منجر به سیستمی شده است که در آن استند یا نقطه ی دیگری که شامل یک سیم پیچ است و می تواند با یک سیم پیچ دیگر در دستگاه میزبان مثل تلفن های هوشمند ارتباط برقرار کند، موجود است. سیم پیچ ها بسته به سخت افزار، اندازه ای بین یک سکه ی بزرگ تا دو اینچ را دارند و متغیرند. در مقابل فاصله ی بین دو سیم پیچ کمتر از یک سانتی متر است و توسط پلاستیک یا مواد دیگری که تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار نگیرند، از هم جدا می شوند.

البته این سیستم می تواند مقیاس بندی شود و در سیستم Apple car، به ماشین برقی ما اجازه می دهد تا در یک جا پارک مجهز به سیم پیچ بزرگ شارژ شود که در آینده می تواند مفید باشد. درحال حاضر دستگاه هایی با سیم پیچ کوچکتر، انواعی هستند که در شارژرهای بی سیم مشاهده می کنید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *