“Craig Federighi” می گوید: ویندوز در “Apple Silicon” به مایکروسافت بستگی دارد.

“Craig Federighi” می گوید: ویندوز در “Apple Silicon” به مایکروسافت بستگی دارد.

در یک مصاحبه گسترده، مدیران اپل از جمله “Craig Federighi” اطلاعات بیشتری را در مورد طراحی “Apple Silicon M1” بیان کردند. و در رابطه با جنبه هایی مانند آینده ویندوز در این سیستم عامل بحث کردند.

اپل از زمان انتشار اولین مک های خود با “Apple Silicon” سفارشی در صحنه مصاحبه بسیار فعال بوده است. پردازنده “M1” اولین قدم مهم در انتقال از “Intel” است. و مدیران مسئول برای این حرکت برای آینده بسیار هیجان زده هستند.

بین “YouTube” و مطبوعات معمولی، اپل به شدت درباره روایت “M1” خود صحبت می کند. آخرین مصاحبه بین “Ars Technica” و ” Greg Joswiak”و “Craig Federighi” و “Johny Srouji” سوالات معمولی پیرو تغییرات را پوشش می دهند، اما همچنین به برخی از چشم انداز های آینده مک نیز اشاره می کنند.

کاربرانی که از زمان انتشار تا کنون دست به مک بوک ایر جدید، مک بوک پرو 13 اینچی و مک مینی جدید زده اند، فورا نتایج کار اپل را مشاهده می کنند. معیار ها نشان می دهد که “M1” عملکرد بهتری نسبت به دسکتاپ های مک به جز گران ترین نسخه دارد، که عملکرد تقلید خوشنودی آن فقط در آیپد و آیفون دیده می شود.

“SVP” ،”Craig Federighi” از مهندسی نرم افزار، در مورد طراحی نقشه “M1” نظر داده است. وقتی از او پرسیدند که آیا آن ها با “A12Z Bionic” کار می کنند، پاسخ داد: مک به تراشه های خود با قابلیت های خاص مانند “Thunderbolt” و “GPU” بهتر نیاز دارد، که “M1” اساسا یک مجموعه فوق العاده است.

مطلب پیشنهادی :
رنگ های جدید هوم پاد مینی در اوایل نوامبر به فروش می رسند

مسیر مدرن

“SVP” ،”Johny Srouji” از فناوری سخت افزار، با بیان این که مبانی “M1” … بیش از یک دهه است که آغاز شده که با استفاده از معماری مقیاس پذیر، اپل می تواند یک تراشه سفارشی کاملا متفاوت بسازد، بحث را بسط داد. او ادعا کرد که “M1” هرگز به یک تراشه سری “A” روی استروئید ها تبدیل نخواهد شد، بلکه یک تراشه جدید برروی همان پایه ساخته شده است.

مصاحبه ادامه می یابد تا اطلاعات جزئی درباره معماری یکپارچه حافظه و کاربرد “M1” را پوشش دهد. مدیران تصور می کنند که این روش کارآمد تر است و سود های زیادی را در عملکرد ارائه می دهد. “Craig Federighi” می گوید که توسعه فلز به آن ها راهی را برای استفاده از کاشی و نه اجرای یکباره روی کل قاب نشان داده است.

وقتی درباره برنامه های آینده تحت فشار قرار گرفتند، مدیران طبق معمول بحث را به حاشیه بردند. آن ها اظهار داشتند که طراحی “M1″، با هدف خاص قرار دادن در ماشین آلاتی که در آن حمل می کند، سهم زیادی در عملکرد آن دارد. نمودار های نشان داده شده در طی همایش اپل پس از بارگیری 10 وات متوقف می شوند، اما “Johny Srouji” می گوید: آن بزرگ تر خواهد شد.

مصاحبه برخی از جوانب آوردن برنامه های “iOS” و “iPadOS” را به مک و این که چرا برخی از آن ها در مک وجود ندارند را نیز پوشش می دهد. و به زبان ساده می گوید مک دارای صفحه لمسی یا چیزی شبیه به ژیروسکوپ نیست، بنابراین برخی از محدودیت ها وجود دارند. همچنین برخی از توسعه دهندگان تصمیم گرفتند که برنامه های خود را کلا به مک وارد نکنند.

مطلب پیشنهادی :
بخش دوم: مقایسه آیفون 8 با آیفون SE 2

مسیر مدرن

در صحبت درباره نرم افزار، از “Craig Federighi” سوال شد که آیا امکان اجرای نسخه “ARM” ویندوز در شبیه سازی وجود دارد یا خیر؟ پاسخ این بود: این واقعا به مایکروسافت بستگی دارد.

“Craig Federighi” گفت: ما فناوری های اصلی برای این کار را در اختیار داریم تا نسخه “ARM” ویندوز را اجرا کند، که البته از برنامه های حالت کاربر “X86” نیز پشتیبانی می کند. اما این تصمیمی است که مایکروسافت باید بگیرد، تا مجوز استفاده از این فناوری را برای کاربران، برای اجرا روی این مک ها صادر کند. “Craig Federighi” نتیجه گیری می کند، اما مک ها مطمئنا توانایی زیادی در این کار دارند.

وقتی برای کسب اطلاعات درباره پشتیبانی “Intel” تحت فشار قرار گرفتند، “Craig Federighi” موضع اپل را درباره این موضوع مشخص کرد.

“Craig Federighi” گفت ما هیچ شاخه ای از “macOS” ایجاد نکردیم. نسخه های “macOS” برای مک های مبتنی بر “M1” و نسخه دیگری از “M1” برای “Intel” وجود ندارد. ما در حال ساخت آن به عنوان یک سیستم عامل جهانی هستیم که روی هر دو سیستم کار می کند.

هنگامی که در مورد مک های آینده اینتل سوال شد، “Greg Joswiak” شانه خالی کرد.

وقتی گفتیم که سال ها از سیستم های “Intel” پشتیبانی خواهیم کرد، صحبت درباره سیستم عامل بود. اپل اظهار کرد که سخت افزار های آینده “Intel” در حال آمدن هستند، اما “Greg Joswiak” گفت: ما هنوز سیستم های “Intel” در حال ساخت داریم که ماه آینده “iMac” مبتنی برا “Intel” را معرفی می کنیم.

در این مصاحبه در پایان از مدیران در مورد احساس آن ها نسبت به انتقال به صورت کلی سوال شد. “Greg Joswiak” گفت: ما قبلا این کار را انجام داده ایم، اما این بار همه چیز کامل است. وی نتیجه گیری کرد: ما از این موضوع هیجان زده هستیم.

مطلب پیشنهادی :
اپل امنیت حریم خصوصی خود را افزایش می دهد !
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.