مگ سیف (MagSafe) چیست؟ویژگی جدید آیفون 12 به نام MagSafe

اپل از MagSafe برای آیفون12 استفاده می کند:

اپل نام MagSafe را برای اکوسیستم لوازم جانبی جدید آیفون12 که شامل قاب ها،شارژر و Wallet و کیف پول است،بازگردانده است.

مگ سیف (MagSafe) چیست

کلمه MagSafe از دو کلمه Magnetic به معنی مغناطیسی و Safe به معنی امن و امان تشکیل شده است. در واقع عبارت امن و امان به این دلیل هست که بر خلاف بقیه کانکتور های شارژر در لپ تاپ های معمولی ، مگ سیف MagSafe به صورت مغناطیسی به جک برق متصل می‌شود.

این مسئله احتمال آسیب دیدن پورت ها، کابل شارژ و حتی خود دستگاه را در موقعیت های خطرناک کاهش میدهد. اما حال این قابلیت برای آیفون 12 نیز در دسترس است

با استفاده از مگ‌سیف، به سرعت متوجه خواهید شد که تعویض قاب موبایل چقدر آسان شده است. اما با استفاده از آهن‌ربا، دیگر نگرانی کمتری راجع به آسیب دیدن لبه‌های موبایل، یا فشار آمدن به ماژول دوربین گران‌قیمت دستگاه یا فشرده شدن بیش از حد دکمه‌های کناری خواهیم داشتو

در تئوری، استفاده از مگ‌سیف به این معناست که دیگر لازم نیست بین شارژ وایرلس و قاب محافظ موبایل، یکی از را انتخاب کنید. تمام قاب‌های محافظ می‌توانند به گونه‌ای طراحی شده که اختلالی در کار شارژر وایرلس به وجود نیاورند و در عین حال، می‌توانید به راحتی آن‌ها را از دستگاه جدا کنید.

مگ‌سیف می‌تواند آغازگر عصر جدیدی برای اکوسیستم تجهیزات جانبی اپل باشد و ضمنا شخصی‌سازی را راحت‌تر از هر زمان دیگر خواهد کرد. این موضوع در کنار سهولت شارژ آیفون به هنگام خواب باعث می‌شود حس کنیم مگ‌سیف تنها دلیل معقول برای خرید آیفون‌های امسال است.

مطلب پیشنهادی :
بخش دوم: کدام یک برایتان مناسب است، مک بوک پرو یا مک بوک ایر ۲۰۲۰؟

در رویداد “Hi,speed” اپل، ویژگی جدیدی را برای آیفون 12 به نام MagSafe را ارائه داد که شامل چند آهنربای داخلی یکپارچه است. اپل امکانات جدیدی را برای اکوسیستم بزرگ لوازم جانبی جدید را از تولیدکنندگان شخص ثالث انتظار داشته باشند.

مگ سیف (MagSafe) چیست

شارژر MagSafe به پشت آیفون12 متصل می شود و به شما این امکان را می دهد درحالی که آیفون شما درحال FastCharge آن را نگه دارید و از آن استفاده کنید همچنین MagSafe Duo یک شارژر تاشو است و می تواند هم آیفون12 و هم اپل واچ را شارژ کند.

سایر لوازم جانبی اپل شامل کیف پول مغناطیسی است که به پشت آیفون های جدید متصل می شود همچنین یک شارژر دسته دار برای آیفون و اپل واچ طراحی شده است.

سازندگان لوازم جانبی می توانند MagSafe را تولید کنند.Belkinنیز به زودی MagSafe و شارژر دسته دار را به بازار عرضه می کند.

بروزترین اخبار اپل را در مسیرمدرن دنبال کنید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.