گوشی های سامسونگ در سال ۲۰۲۲ به چه تراشه‌هایی مجهز می‌شوند؟

گزارش جدیدی برنامه سامسونگ برای عرضه گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۲۲ را تشریح کرده و نشان می‌دهد که کره‌ای‌ها می‌خواهند در اکثر دستگاه‌های خود از چیپست‌های اسنپدراگون و اگزینوس استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری The Elec، برنامه سامسونگ برای عرضه گوشی در سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از موبایل‌های گلکسی در سال جدید با پردازنده کوالکام به بازار می‌آیند. به عبارت دقیق‌تر، حداقل ۳۱ مدل از چیپست اسنپدراگون و ۲۱ مدل از چیپست اگزینوس استفاده خواهند کرد. همچنین ۱۳ دستگاه به تراشه‌های مدیاتک و ۳ دستگاه به چیپ‌های Unisoc مجهز می‌شوند.

این گزارش چندان غافل‌گیرکننده به نظر نمی‌رسد، اما با گزارشی که قبلا منتشر شده بود و به افزایش چشمگیر تراشه‌های اگزینوس در گوشی‌های ۲۰۲۲ سامسونگ اشاره می‌کرد، فرق دارد. این شرکت معمولا چیپست‌های کوالکام را به سایر محصولات ترجیح می‌دهد و در جدیدترین پرچمدارهای خود نیز به‌صورت همزمان از تراشه‌های اسنپدراگون و اگزینوس استفاده کرده است.

سامسونگ

گزارش حاضر می‌گوید سری گلکسی S22 با پرچمدار بعدی کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۹۸ به بازار می‌آید. این چیپست احتمالا تا چند هفته دیگر معرفی می‌شود. سامسونگ همچنین درنظر دارد که این خانواده را با چیپست اختصاصی خودش با نام اگزینوس ۲۲۰۰ عرضه کند.

از سوی دیگر، گلکسی زد فولد ۴ و گلکسی زد فلیپ ۴ هم اسنپدراگون ۸۹۸ خواهند داشت. ولی گلکسی S22 FE و سری گلکسی تب S8 به‌طور انحصاری با اگزینوس ۲۲۰۰ به بازار می‌آیند. البته سامسونگ پیش از این محصولات، گلکسی S21 FEرا عرضه خواهد کرد که به‌شکل همزمان با اگزینوس ۲۱۰۰ و اسنپدراگون ۸۸۸ تولید می‌شود.

 

مطلب پیشنهادی :
اپدیت برنامه sleep tracking در WatchOS جدید

اطلاعات محدودی درباره میان‌رده‌ها هم ارائه شده است. برای مثال گلکسی A53 و A33 از تراشه‌های اگزینوس استفاده خواهند کرد در حالی که گلکسی A73 به چیپست اسنپدراگون ۷۷۸G مجهز می‌شود. این تراشه قبلا در گلکسی M52 استفاده شده بود. با تمام این تفاصیل، باید منتظر بمانیم تا ببینیم بحران کمبود تراشه چه اثری بر برنامه‌های سامسونگ خواهد گذاشت.

عرفان اسماعیلیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.