عرضه‌ی آیفون 12 و آیپد جدید در ماه اکتبر

عرضه‌ی آیفون 12 و آیپد جدید در ماه اکتبر

آیفون 12 و آیپد جدید به دلیل شیوع ویروس کرونا ماه اکتبر عرضه خواهند شد. اپل روی آیپد ایر 11 اینچی با نمایشگر تمام صفحه و حسگر انگشتی زیر صفحه کار می‌کند.
آیفون 12 و آیپد جدید به دلیل شیوع ویروس کرونا ماه اکتبر عرضه خواهند شد. اپل روی آیپد ایر 11 اینچی با نمایشگر تمام صفحه و حسگر انگشتی زیر صفحه کار می‌کند.

عرضه‌ی آیفون 12 و آیپد جدید در ماه اکتبر به دلیل شیوع ویروس کرونا

افشاگر معروف، جان پراسر، به تازگی اعلام کرده است که مدل‌های جدید آیفون 12 و آیپد جدید در ماه اکتبر عرضه خواهند شد. قبل تر از این طبق شایعات اعلام شده بود که همه یا برخی از مدل‌های آیفون 12 دیرتر از زمان همیشگی عرضه می‌شوند. اپل معمولا پرچمداران خود را هر ساله در ماه سپتامبر معرفی می‌کند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، امسال عرضه‌ی محصولات به تاخیر افتاده است. کوآلکام در بیانیه‌ای اعلام کرد که عرضه‌ی محصولات 5G یکی از همکاران او با کمی تاخیر انجام می‌گیرد. این مسئله امکان دارد که به آیفون‌های اپل اشاره داشته باشد. کوپرتینویی‌ها پارسال با کوآلکام به این توافق رسیدند که این شرکت مودم 5G پردازنده تلفن‌های هوشمندشان را تامین کند.

عرضه‌ی آیفون 12 و آیپد جدید
عرضه‌ی آیفون 12 و آیپد جدید در ماه اکتبر

در حال حاضر اطلاع نداریم که عرضه‌ی آیفون 12 با چه مقدار تاخیر مواجه خواهد شد، اما اپل می‌تواند محصولاتش را در ماه سپتامبر معرفی کرده سپس مثل آیفون XR سال 2018، دستگاه ها را زمان دیگری به بازار عرضه کند. ماه اکتبر احتمالا همان زمانی است که اپل قرار است محصولاتش را در آن عرضه کند. چرا که کوآلاک نیز اعلام کرده است که تاخیر در تولید این محصولات زیاد هم با تاخیر قرار نیست که انجام شود.

سرنوشت آیپدهای جدید

پراسر به این نکته اشاره ای نکرده که کدام یک از مدل‌های آیپد قرار است مدل جدیدی دریافت کند، ولی شایعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد تولید آیپد پرو جدید با نمایشگر mini-LED  قرار است معرفی شود. اما بعضی از منابع گفته اند که این محصول تا سال 2021 وارد بازار نخواهد شد. آیپد پرو نیز امسال بروز رسانی جدیدی داشته است، اما هنوز مدل‌های جدیدی برای آیپد مینی، آیپد ایر و آیپد ارزان قیمت این شرکت معرفی نشده است.

طبق اخبار و گزارشاتی که پخش شده است، گفته می‌شود که اپل در حال کار کردن روی آیپد ایر 11 اینچی با نمایشگر تمام صفحه و حسگر انگشتی زیر صفحه نمایش است. اگر این گزارش‌ها درست باشند، می‌توان برای یک بروز رسانی مهم در آیپد ایر آماده باشیم. پراسر قبلا بخشی از برنامه‌های اپل را معرفی کرده بود، اما اطلاعات غلطی مثل تغییر نام iOS به iPhoneOS یا تصاویر نادرستی از AirPower  پخش کرده بود که هیچ کدام حقیقت نداشتند. با وجود این اخبار و شایعات، باز هم باید منتظر باشیم تا ببینیم گزارش‌های بعدی اپل، چه اخباری را منتشر می‌کنند.

برای اطلاع از جدید ترین، بروز ترین و موثق ترین اخبار اپل به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.