مقایسه پردازنده‌ی Qualcomm 888 پرچمدار اندروید با آیفون 12

پردازنده ی Qualcomm 888 پرچمدار اندروید 2021 به سرعت آیفون 12 عمل نمی کند:

کوالکام بنچ مارک هایی را برای سیستم پرچمدار اسنپدارگون 888 خود بر روی تراشه درنظر گرفته است و عملکرد ضعیف تری را در مقابل آیفون12 نشان می دهد و حتی در مقابل آیفون های قدیمی که تراشه A13 دارند، شکست می خورد.

پردازنده ی Qualcomm 888 پرچمدار اندروید 2021 به سرعت آیفون 12 عمل نمی کند

کوالکام پردازنده های جدید خود را هر سال در اواسط دسامبر معرفی می‌کند تا ورود آنها به محصولات در CES پیش قدم شود. در سال2020، اعلامیه ها به صورت آنلاین انجام شد و بنچ مارک ها توسط این شرکت ارائه شد. اسنپدراگون 888 در مقایسه با مجموعه فعلی دستگاه های اندرویدی مثل سامسونگ گلکسی نوت20 اولترا عملکرد خوبی داشت اما نتوانست از جدیدترین آیفون های اپل پیشی بگیرد. حتی آیفون 11 و آیفون SE که از پردازنده ی A13 استفاده می کنند،عملکرد بهتری نسبت به این پردازنده جدید داشتند.

کوالکام از برخی فناوری های قدرتمند جدید در اسنپدراگون 888 خود استفاده کرده و آن را به یک پردازنده ی قدرتمند و رقابتی تبدیل کرده است این پردازنده از Cortext-X1 به عنوان بخشی از طراحی خود که مشابه A14 می باشد،استفاده کرده است. SoC جدید همچنین شامل پردازنده گرافیکی Adreno 660 است که انتظار می رود 35 درصد بهتر از GPU های قبلی باشد.

Anandtech معیارها و بنچ مارک ها را از کوالکام دریافت کرده و آنها را با امتیازات شناخته شده سایر محصولات مقایسه می کند. ابتدا Geekbench5 است که ابزار شناخته شده معیارسنجی CPU می باشد و امتیازاتی را برای عملکرد تک هسته ای و چند هسته ای فراهم می کند.

مطلب پیشنهادی :
اندازه گیری مچ دست خود برای Apple Watch Solo Loop

امتیاز تک هسته ای سالانه حدود 23.5 درصد از 919 به 1135 افزایش می یابد که از آیفون 11پرو که دارای تراشه ی A13 می باشد و نمره ی 1331 را گرفته کمتر است. نمره ی چند هسته ای با رشد 16.9 درصدی به 3794 رسیده که از پردازنده A13 که امتیاز 3366 دارد پیشی می گیرد اما به امتیاز 4187 A14 نمی‌رسد.

معیار GPU نتایج امیدوارکننده ای را نشان نمی دهد. با استفاده از نتایج GFX Bench،Anandtech امتیازات گرافیکی محصولات مختلف در مقابل اسنپدراگون 888 جدید را ارائه داد. این امتیازات در اوج فریم در ثانیه گزارش می شود و اسنپدراگون 888 به راحتی تمام پرچمداران فعلی اندروید را تا 55 درصد شکست می دهد که پیش از این کوالکام اعلام کرده بود که پیشرفت های گرافیکی در حدود 35 درصد می باشد.

وقتی با آیفون 12 و آیفون11 مقایسه می کنیم، عملکرد خوبی را به نمایش نگذاشت.می توانیم فرض کنیم که نتایج اسنپدراگون طی آزمایشات مختلف، متفاوت ظاهر شود اما باید باز هم منتظر آزمایش کنندگان روی این پردازنده ها بمانیم.

کوالکام نتایج دیگری مثل تست عملکرد AI را منتشر کرد اما این نتایج با پردازنده های آیفون قابل مقایسه نیستند.اپل موتورهای عصبی قدرتمندی را در تراشه های سری A خود دارد و نیازی به گفتن نیست که در پردازنده M1 نیز وجود دارد اما این موتورها به درستی برای مقایسه ی معیارها قرار نگرفته اند.

 بروزترین اخبار اپل را در سایت مسیرمدرن دنبال کنید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.