اضافه‌شدن قابلیت ذره‌بین در طراحی UI نسخه iOS 14

اخبار نشان می‌دهند که در نسل جدید iOS یعنی iOS 14 قرار است قابلیت ذره‌بین در طراحی UI آن بکار گرفته شود و ویژگی‌های جدید دیگری به صفحه اصلی اضافه کرد. هربار که iOS نسخه‌ی جدید از سری آیفون‌های خود طراحی و عرضه می‌کند، ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی را به نسخه‌های جدید اضافه می‌کند.
این‌بار هم iOS 14 از این قاعده مستثنی نیست و همه‌ی کاربران چشم انتظار هستند تا اپل ویژگی‌های جدیدی که در این نسخه از آیفون طراحی شده است را رونمایی کند. ابزار ذره‌بین، برای کسانی که از لحاظ بصری مشکل دارند و به کمک نیاز دارند طراحی شده است و دارای ویژگی‌های جدید در iOS 14 است.

اپلیکیشن ذره بین در iOS 14
اپلیکیشن ذره بین در iOS 14 قابلیت جدید این نسخه

رابط بروز شده

این اپلیکیشن دارای ویژگی‌های بروز شده است که کنترل را به راحتی در دست کاربران قرار می‌دهد. برای مثال گزینه‌هایی را برای روشنایی و کنتراست تصویر اضافه کرده است و یا اضافه کردن فیلتر به آنچه که در ذره‌بین مشخص کرده اید برای اینکه بتوانید راحت تر آن را ببینید.
تمام کنترل‌ها می‌توانند به بهترین نحو طبق نیاز کاربران تنظیم گشته و قابلیت فیلتر نیز می‌تواند به صورت سفارشی برای کاربران تنظیمات را مرتب و ست کند. در یک فضای تاریک می‌توان چراغ قوه را با یک ضربه روشن کرد و سطح بزرگنمایی را توسط یک نوار کشویی کنترل کرد. بسیاری از این ویژگی‌ها در نسخه قبلی اپلیکیشن موجود بودند اما گزینه‌ی گرفتن چند عکس همزمان یک ویژگی جدید است.

مولتی شات

با استفاده از گزینه‌ی جدید مولتی شات، کاربران اپلیکیشن ذره‌بین می‌توانند چندین عکس را همزمان عکاسی کنند، چیزی مانند صفحات مختلف یک منو را ضبط کنند و سپس همه‌ی آن‌هارا یکباره بررسی کنند و این یعنی مجبور نیستند که عکس‌هارا یک به یک بگیرند و تک تک بررسی کنند.

مطلب پیشنهادی :
توییتر ویژگی انتشار وویس در قالب توییت را به امکانات خود اضافه کرد!

افزودن ذره‌بین به هوم اسکرین

برای کاربرانی که مکرر از اپلیکیشن ذره‌بین استفاده می‌کنند این امکان وجود دارد که این اپ را انتخاب کرده، نگه دارند و به صفحه اصلی کشیده و در آن قرار دهند. برای پیدا کردن ذره بین در کتابخانه‌ی اپلیکیشن‌ها، مطمئن شوید که با باز کردن تنظیمات، ضربه زدن به قابلیت دسترسی، انتخاب ذره بین و سپس جابجایی آن به موقعیت روشن است.

اطلاعات دسترسی بیشتر

تغییرات در اپلیکیشن ذره‌بین کوچک اما قابل توجه است و این تغییرات فرایند استفاده را برای کاربران ساده تر و راحت تر می‌کند. اپل به نسخه‌ی iOS 14 ویژگی‌های دیگری از جمله بک تب برای فعال کردن دستی برخی از ویژگی‌های آیفون و تشخیص صداهایی مثل آب درحال جریان، آژیر، هشدار و موارد دیگر اضافه کرده است. جزئیات بیشتری درمورد این نسخه در مقالات دیگر آمده است که می‌توانید به آنها سر زده و درمورد آن بیشتر بدانید.

برای بروز بودن درمورد تازه ترین اخبار اپل به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.

کلیدواژه : IOSiOS 14
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.