اولین MacBook Pro اپل با صفحه نمایش Retina در 30 روز آینده “منسوخ” می شود

-macbook-pro-

آیا هنوز هم  از  mid 2012 مدل 15 اینچی  MacBook pro که یکی از ویژگی های  آن ،  وجود صفحه نمایش retina هست استفاده می کنید ؟
آیا برای این مدل mac book خود نیاز به یک باتری جدید دارید؟ یا اینکه دستگاه شما نیاز به تعمیرات جدیدی دارد؟
Macrumors در اخبار جدید خود اعلام کرده است که اپل قصد دارد در این مدل را در تاریخ 30 ژوئن سال 2020 یعنی بیش از 8 سال پس از انتشار این محصول، به عنوان نسخه منسوخ در سراسر جهان مشخص می شود.

شرکت اپل خاطر نشان کرده که محصولات منسوخ شده بدون هیچ استثنایی دیگر واجد شرایط خدمات سخت افزاری نیستند.

اپل قبلا مدل MacBook pro تولید سال 2012 را در سال 2018 به عنوان یک نمونه و مدل بسیار خوب معرفی کرده بود و البته همچنان خدمات نوت بوک را به عنوان بخشی از یک برنامه آزمایشی با توجه به اینکه قطعات آن در دسترس است،ادامه داده است. البته باید توجه کرد که با انتقال این مدل به وضعیت منسوخ در پایان این ماه به نظر می رسد که این نوت بوک دیگر واجد شرایط تعمیرات رسمی نخواهد بود.Output

 اگر شما صاحب یک نسخه MacBook pro2012 هستید، هیچ مانعی وجود ندارد که از سایت iFixit که روش های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید. علاوه بر اینکه اولین مک بوک پرو با نمایشگر  retinaبود ، مدل 2012 نیز نسبت به مدل های قبلی از طراحی بسیار باریک تری برخوردار بود ، پس از آن اپل پورت داخلی Ethernet و درایو دیسک نوری را برای CDs/DVDs حذف کرد. با این حال ، بازه گسترده ای از Input /Output از جمله جفت پورت های Thunderbolt و USB-A ، یک درگاه HDMI و یک شکاف SD کارت را در اختیار داشت.

مطلب پیشنهادی :
نگاهی به ویژگی‌های جدید WatchOS8

Apple's First MacBook Pro

Apple's First MacBook Pro

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.