آموزش استفاده از حالت تصویر در تصویر در iPhone

با iOS 13، اپل یک حالت تصویر در تصویری را به iPad اضافه کرد و در iOS 14، عملکرد Picture در Picture برای آیفون نیزاضافه شد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا کارهایی مانند تماشای فیلم و انجام تماس های FaceTime را هنگام انجام کارهای دیگر در آیفون خود انجام دهید.
در این آموزش همه‌ی آنچه که باید درمورد استفاده از قابلیت تصویر در تصویر بدانید را به شما خواهیم گفت!در ادامه باید با مسیرمدرن همراه باشید!

استفاده از ویژگی تصویر در تصویر
استفاده از ویژگی تصویر در تصویر

آموزش استفاده ازحالت تصویر در تصویر با برنامه ها در آیفون

قابلیت تصویر در تصویر با برنامه هایی که محتوای ویدیو را پخش می کنند کار می‌کند، اما وقتی می خواهید از برنامه های دیگر استفاده کنید باید توسعه دهندگان حالت پشتیبانی از ویژگی ها را فعال کنید .

تصویر در تصویر در برنامه Apple TV  محتوا سیاه است زیرا اپل اجازه نمی دهد تصاویر فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را نشان دهد.

به عنوان مثال در Ios 14 نسخه بتا برنامه یوتیوپ حالت تصویر در تصویر را پشتیبلنی نمیکند در نتیجه برنامه یوتیوپ هم کار نمی‌دهد.
در یک برنامه سازگار، که شامل برنامه های اپل مانند “Apple TV” است، می‌توانید بر روی نماد تصویر در تصویر موجود در بالای برنامه ضربه بزنید تا تصویر را در حالت تصویر فعال کنید، یا دو انگشت بر روی فیلم ضربه بزنید.
خروج از حالت تصویردرتصویر و بازگشت به حالت تمام صفحه با استفاده مجدد از برنامه، با ضربه زدن بر روی همان آیکون در گوشه بالای سمت راست تصویر در پنجره تصویر یا ضربه زدن دوبار با دو انگشت انجام می‌شود. بستن تصویر در پنجره Picture و موجود در خارج از برنامه با ضربه زدن روی X در گوشه سمت چپ قابل انجام است.

خروج از حالت تصویر در تصویر
خروج از حالت تصویر در تصویر

کنترل حالت تصویر در تصویر برای برنامه‌هایی که محتوای تلویزیونی و فیلم ایفا می کنند شامل پخش / مکث و گزینه ای برای ضربه زدن برای پرش 15 ثانیه به جلو و 15 ثانیه برگشت است.

استفاده از تصویر در تصویر در وب

حالت تصویر در تصویر با برنامه Safari تقریباً با هر ویدیو کار می کند و توسعه دهندگان وب سایت نیازی به اجرای پشتیبانی ندارند. در سایتی با یک فیلم مانند YouTube ، برای پخش فیلم ضربه بزنید و سپس روی نماد تصویر در تصویر ضربه بزنید یا یک ضربه دو انگشت بر روی ویدیو انجام دهید. برخی از انواع ویدیو وجود دارد که کار نمی کنند ، مانند فیلم هایی که بعضی از سایت ها در صفحات وب تعبیه می کنند ، بنابراین ممکن است نیاز به تغییراتی در برخی وب سایت ها قبل از استفاده از این نوع فیلم ها در حالت تصویر در حالت Picture وجود داشته باشد. این با فیلم های سایت هایی مانند YouTube و Vimeo سازگار است ، بنابراین ، وب سایت هایی که از این تعبیه ها استفاده می کنند دارای محتوای سازگار با Picture in Picture هستند.

 

آموزش تصویر در تصویر در وب
آموزش تصویر در تصویر در وب

توجه داشته باشید که نمی توانید از یک عکس در حالت تصویر درتصویر در یک وب سایت استفاده کنید و سپس دیگری را در برنامه Safari باز کنید زیرا باعث بسته شدن پنجره Picture in Picture می شود . هرچند که با برنامه های غیر Safari خوب کار می کند.

استفاده از حالت تصویر در تصویر در وب

استفاده از تصویر در تصویر با  ‌FaceTime‌

حال تصویر در تصویر با FaceTime این نسخه ها iOS 14 کار می کند این شاید مفیدترین راه برای استفاده از آن باشد. اگر می خواهید کاری از طریق تلفن خود انجام دهید ، باید پنجره FaceTime را بیرون بکشید  درحالی که ویدیوی شما را برای شخصی که با او صحبت می کنید متوقف می کند.

قابلیت تصویر در تصویر در فیس تایم
قابلیت تصویر در تصویر در فیس تایم

درiOS 14، اگر از حالت عادی استفاده کنید، آن را به طور خودکار به پنجره تصویر در تصویر می‌رساند که درهنگام دسترسی به برنامه های دیگر ، همچنان قابل مشاهده باشد، بنابراین شما و شخص دیگری که با آنها صحبت می کنید، می توانید مکالمه خود ادامه دهید.
می‌توانید روی پنجره FaceTime دو بار ضربه بزنید تا اندازه آن از بزرگ به متوسط ​​یا کوچک تغییر یابد و دوباره به عقب برگردید و اگر فقط دریک پنجره از Picture in Picture هستیدمیتوانید با یک ضربه به اندازه کامل صفحه بازگردید. همچنین می توانید پنجره Picture in Picture را به نقطه مطلوب روی صفحه منتقل کنید.

سفارشی سازی اندازه و پنجره ی حالت تصویر در تصویر

می‌توانید بر روی پنجره تصویر در تصویر دو بار ضربه تا اندازه پنجره تصویردر تصویر را تغییر دهید
سه اندازه برای انتخاب وجود دارد: کوچک ، متوسط ​​و بزرگ.

تغییر سایز حالت تصویر در تصویر
تغییر سایز حالت تصویر در تصویر

پنجره کوچک به اندازه دو آیکون برنامه است، متوسط ​​به اندازه حدود سه آیکون برنامه و به اندازه یک و نیم بلند است، در حالی که بزرگترین پنجره اندازه هشت آیکون برنامه است.
تمام پنجره‌ها به صورت افقی در صفحه اصلی iPhone نشان داده می‌شوند به جز FaceTime که در حالت عمودی نشان داده شده است. پنجره‌ی تصویر در تصویر تقریباً با هر برنامه یا درحالی که در صفحه اصلی هستند قابل استفاده است. پنجره‌های کوچک و متوسط ​​را می توان به هر گوشه‌ای از صفحه نمایش iPhone انتقال داد، درحالی که پنجره بزرگ Picture in Picture را می‌توان در بالا یا پایین صفحه قرار داد.

قابلیت تصویر در تصویر در و حالت افقی آن در صفحه ی اصلی
قابلیت تصویر در تصویر در و حالت افقی آن در صفحه ی اصلی

 

تغییر مکان پنجره ی تصویر در تصویر و پنهان کردن آن از صفحه

شما می‌توانید کناره ی پنجره ی تصویر در تصویر را بگیرید و آن را به بخش کناری صفحه منتقل کنید تا این پنجره در گوشه ی صفحه پنهان شود. البته شما مجدداً می‌توانید آن را بازگردانید. هنگامی که پنجره‌ی تصویر در تصویر پنهان شده است، شما همچنان صدای ویدیو یا تماس FaceTime را می‌شنوید و فقط محتوای تصویری را بر روی نمایشگر آیفون نمی‌بینید.

تغییر مکان پنجره ی تصویر در تصویر و پنهان کردن آن از صفحه

با بروزترین آموزش‌های اپل همراه مسیرمدرن باشید !

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *