آموزش آنلاک کردن آیفون هنگام استفاده از ماسک با اپل واچ

چگونه می توان هنگام استفاده از ماسک، آیفون خود را با اپل واچ آنلاک کنیم:

شما با استفاده از آپشنی که در نسخه ی بتای iOS جدید موجود شده است، می توانید آیفون خود را هنگام استفاده از ماسک با Face ID آنلاک کنید. ادامه ی مطلب را بخوانید تا طریقه ی کار کردن با آن را بفهمید با مسیرمدرن همراه باشید.

چگونه می توان هنگام استفاده از ماسک، آیفون خود را با اپل واچ آنلاک کنیم

اپل سیستم شناسایی چهره با همان Face ID را در نوامبر 2017 و همزمان با آیفون X معرفی کرد که راهی ساده تر از اثر انگشت برای آنلاک کردن آیفون را برای کاربران فراهم می کند. با این حال به دلیل استفاده ی کاربران از ماسک، این ویژگی بیومتریک به درستی کار نمی کند و کاربران در هنگام حضور در مکان های عمومی،مجبور به استفاده از رمز عبور هستند.

خوشبختانه اپل با ارائه ی ویژگی جدیدی خود را با زندگی روزمره ی ما وفق داده است و به کاربران آیفون اجازه می دهد که با Face ID گوشی خود را آنلاک کنند. این فرایند مشابه فرآیند آنلاک کردن مک با استفاده از اپل واچ می باشد. هنگامی که دستگاه شما آنلاک می شود،کاربر یک اخطار در اپل واچ دریافت می کند که اطلاع می دهد که باز کردن قفل با موفقیت انجام شده است.با این حال به یاد داشته باشید که فقط هنگام استفاده از ماسک می توانید از اپل واچ خود برای باز کردن قفل آیفون خود استفاده کنید و نمی توانید برای تایید خریدهای Apple Pay یا App Store استفاده کنید.

قبل از اینکه بتوانید از این ویژگی جدید استفاده کنید،باید مطمئن شوید که یا از نسخه ی بتای توسعه دهندگان یا نسخه ی بتای عمومی iOS14.5 و WatchOS7.4 استفاده می کنید. شما به پروفایل های آیفون و اپل واچ از وب سایت تست بتای اپل نیاز دارید و پس از نصب آنها می توانید با رفتن به Setting>General>Software Update اپل واچ خود را به روز کنید.iOS14.5 را نصب کنید و سپس General>Software Update را انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی :
از "Touch ID" مک بوک خود استفاده کنید!

آنچه که نیاز دارید:

  1. آیفون X با Face ID یا بالاتر
  2. اپل واچ سری 3 یا بالاتر
  3. 5 یا بالاتر نصب شده در آیفون
  4. 4 یا بالاتر نصب شده در اپل واچ

به روزرسانی های iOS14.5 و WatchOS7.4 در حال حاضر هم برای آزمایش کنندگان عمومی و هم برای توسعه دهندگان در دسترس است. انتظار می رود که انتشار عمومی این نسخه در بهار امسال انجام شود.

نحوه ی تنظیم آنلاک کردن آیفون با استفاده از اپل واچ:

  1. برنامه ی Setting را در آیفون خود باز کنید.
  2. Face ID & Passcode را انتخاب کنید.
  3. رمز عبور آیفون خود را وارد کنید.
  4. به بخش “Unlock with Apple Watch” بروید و کلید کنار اپل واچ را به حالت روشن (سبز)تغییر دهید.(اگر گزینه ی شما خاکستری است،باید نسخه ی WatchOS را در اپل واچ خود به روز کنید.
    بخش "Unlock with Apple Watch"

چگونگی آنلاک کردن آیفون با اپل واچ:

برای باز کردن قفل آیفون با استفاده از اپل واچ،باید واچ خود خود را به آیفون نزدیک نگه دارید،روی مچ دستتان باشد و رمز عبور داشته باشد.اگر هنوز رمز عبوری را تنظیم نکرده اید،برنامه ی واچ را در آیفون خود راه اندازی کنید و سپس گزینه ی Passcode>Turn passcode On را انتخاب و رمز عبوری که می خواهید استفاده کنید را وارد کنید.(برای تایید باید دو بار این کار را انجام دهید.)

چگونگی آنلاک کردن آیفون با اپل واچ

اولین باری که می خواهید آیفون خود را هنگام استفاده از ماسک با اپل واچ آنلاک کنید، آیفون از شما می خواهد که رمز عبور خود را وارد کنید.هنگامی که این کار را انجام دادید،در دفعات بعدی برای آنلاک کردن قفل آیفون در هنگام استفاده از ماسک،سریع و بدون دردسر خواهید بود و هر بار آنلاک کردن موفقیت آمیز همراه با لرزش کوتاهی در اپل واچ شما خواهد بود.اگر واچ خود را از تنظیمات حذف کنید و دوباره راه اندازی کنید،باید دوباره رمز عبور خود را وارد کنید.

مطلب پیشنهادی :
نحوه ارتقاء دادن اپل واچ سری ۶ بدون پاک شدن اطلاعات

با آموزش های بیشتر اپل همراه مسیرمدرن باشید.

کلیدواژه : آموزشاپلاپل واچ
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.