عدم پشتیبانی آیفون XR از دالبی اتموس و چند دستگاه دیگر اپل

آیفون XR و چند دستگاه دیگر اپل از دالبی اتموس پشتیبانی نمی‌کنند

با توجه به گفته شرکت اپل، بعضی از دستگاه‌های این کمپانی مانند برخی از گوشی‌های هوشمند از جمله آیفون XR و تعدادی از تبلت‌های قدیمی این شرکت امکان اجرای صدای فراگیر مبتنی بر فناوری دالبی اتموس را ندارند.

آیفون XR

 

با توجه به گزارشی که از اپل اینسایدر منتشر شده، آیپد مینی 5، آیپد ایر 3 و آیپد استاندارد تا نسل 8 نمی‌توانند از اجرای صدای فراگیر مبتنی بر فناوری دالبی اتموس پشتیبانی کنند. با اینکه نامی از دستگاه‌های قدیمی‌تر این محصولات توسط اپل برده نشده است، اما به نظر می‌رسد که آنها هم امکان پشتیبانی از این فناوری را ندارند.

در خبری که درمورد پشتیبانی از فناوری دالبی اتموس منتشر شده است، به نظر می‌رسد که بلندگوهای داخلی آیفون XS یا بالاتر (به جز آیفون SE)، آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل سوم یا بالاتر)، آیپد پرو 11 اینچی و آیپد ایر (نسل چهارم) به راحتی و کاملاً می‌توانند از امکان اجرای صدای فراگیر مبتنی بر فناوری دالبی اتموس پشتیبانی کنند. این قضیه برای آیپد مینی 5 و آیپد استاندار هم در جریان است.

اپل به کاربرانی که دستگاه‌های سازگاری ندارند، پیشنهاد می‌دهد که برای گوش دادن، از هدفون‌هایی مانند ایرپاد استاندارد، ایرپاد پرو، ایرپاد مکس و تعدادی از محصولات بیتس محتوای صوتی با فرمت سه‌بعدی استفاده کنند. شرکت نامبرده چندی پیش نسخه 3.6 اپل موزیک را برای سیستم‌عامل اندروید تولید کرده و پشتیبانی از محتوای Lossless و دالبی اتموس را برای کاربران اندروید امکان پذیر کرده ولی هنوز اعلام نکرده است چه دستگاه‌هایی با آن سازگار هستند.

مطلب پیشنهادی :
توییتر ویژگی انتشار وویس در قالب توییت را به امکانات خود اضافه کرد!

برای اطلاع از اخبار جدید دنیای تکنولوژی به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.

کلیدواژه : آیفون XRایرپاد
عرفان اسماعیلیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.