افزایش قیمت آیفون طی 14 سال گذشته

اولین آیفون سال ۲۰۰۷ از راه رسید و از آن سال تا به امروز، مدل‌های مختلفی از این گوشی هوشمند در اختیار خریداران قرار گرفته‌اند. حالا پژوهشی جدید نشان داده که قیمت آیفون طی ۱۴ سال حضور در بازار، رشد بیش از ۸۰ درصدی داشته است.

این مطالعه جدید از سوی وب‌سایت «Self» صورت گرفته و قیمت آیفون طی ۱۴ سال گذشته در کشورهای مختلف بررسی شده است. طبق این گزارش، قیمت آیفون‌های جدید در بازار جهانی نسبت به آیفون اصلی، ۸۱ درصدی افزایش داشته. بنابراین بطور میانگین کاربران برای خرید آیفون‌های جدید نسبت به آیفون اصلی، باید بیش از ۴۰۰ دلار هزینه بیشتری بپردازند

آیفون 13پرو

در حالی که با افزایش قیمت چشمگیری روبه‌رو هستیم، اپل از فناوری‌های پیشرفته‌تری در آیفون‌های جدید استفاده کرده و همچنین هزینه تولید گوشی‌های هوشمند هم افزایش داشته. از این موارد که بگذریم، باید به تورم در کشورهای مختلف هم اشاره کنیم که موجب شده کوپرتینویی‌ها قیمت آیفون‌ها را افزایش دهند

در این گزارش همچنین با یک نقشه تعاملی روبه‌رو هستیم که تغییرات قیمت آیفون‌ها در بیش از ۳۰ کشور را طی ۱۴ سال گذشته نشان می‌دهد. طبق این نقشه، قیمت آیفون در امارات متحده عربی طی ۱۴ سال گذشته افزایش ۱۱۰ درصدی را تجربه کرده است.

در حالت کلی در سطح جهان، قیمت آیفون‌ها سالانه رشد ۷.۷۵ درصدی را تجربه کرده، در حالی که قدرت خرید افراد سالانه رشد ۳.۷۵ درصدی داشته است.

 

مطلب پیشنهادی :
کاهش تقاضای آیفون 12 مینی، دور از انتظار اپل
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *