پشتیبانی iPadOS 15 از فایل‌سیستم NTFS

iPadOS 15 از فایل‌سیستم NTFS پشتیبانی می‌کند!

در بررسی‌هایی که روی iPadOS 15 صورت گرفته است، مشخص شده این سیستم‌عامل از فایل‌سیستم استاندارد NTFS پشتیبانی می‌کند.

iPadOS 15

به گفته مک رومرز، اپل در نسخه جدید سیستم‌عامل آیپد خود، امکان دسترسی به محتوای فرمت‌شده با استاندارد NTFS را به برنامه Files را افزوده است. پشتیبانی از این فایل سیستم که به ویندوز مربوط است، تنها حالت read-only دارد، پس می‌توان نتیجه گرفت با بهره‌گیری از آن نمی‌توان مانند macOS فایل‌های ذخیره‌شده با استاندارد NTFS را ویرایش کرده و یا تغییر داد. اما این امکان وجود دارد که داده‌های مربوط به آنها را برای استفاده در دیگر بخش‌های دستگاه آیپد کپی کرد.

برنامه Files، به یک نشانگر پیشرفت دایره‌ای مجهز شده که به کمک آن، انتقال داده هنگام جابجایی یا کپی کردن مشخص می‌شود. وقتی روی این بخش گرافیکی ضربه بزنید، یک نوار پیشرفت بزرگ‌تر باز می‌شود که جزئیات بیشتری در مورد داده‌های منتقل‌شده یا باقی‌مانده، زمان تخمینی باقی مانده و توانایی لغو انتقال به شما نشان داده می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این برنامه، این است که اگر موس یا تاچ پد ندارید، می‌توانید فشرده‌سازی، انتقال، کپی و دیگر فعالی‌تها را انجام دهید. بخش Groups (گروه‌ها) به عنوان گزینه View به شما کمک می‌کند که پرونده‌های خود را بر اساس نوع آنها دسته بندی کنید.

فعلا این سیستم عامل در دست توسعه دهندگان است و بتای عمومی آن تا ماه آینده منتشر می‌شود. نظر شما درمورد این سیستم جدید چیست؟

برای اطلاع از اخبار جدید دنیای تکنولوژی به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی :
بررسی مک بوک پرو 13 اینچی "Apple Silicon M1" (قسمت اول)
کلیدواژه : iPadOS 15آیپد
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.