در آپدیت iOS 15 عکس و متن ها را در میان برنامه ها بکشید و رها کنید!

iOS 15 به شما این امکان را می دهد تا تصاویر و متن ها را بکشید و در برنامه ها رها کنید:

اپل در کنفرانس خود پیش نمایشی از ios15 را منتشر کرد و اکنون به صورت نسخه ی بتا در اختیار توسعه دهندگان می باشد و در اواخر سال جاری میلادی، این نسخه ی جدید منتشر خواهد شد. یکی از ویژگی های کوچک اما مفید اضافه شده، قابلیت کشیدن و رها کردن تصاویر، متن ها،  فایل ها و دیگر موارد در برنامه ها می باشد.

فدریکو وتیچی،مدیر MacStories این ویژگی را معرفی کرد و گفت:”سرانجام می توانید تصاویر و متن ها را در برنامه های مختلف در ios15 بکشید و رها کنید.”(@viticci)

iOS 15

کشیدن و رها کردن در برنامه ها از سال 2017 در آیپد در دسترس می باشد اما اپل سرانجام این ویژگی را به آیفون با سیستم عامل ios15 اضافه کرده است.

در وبسایت اپل این ویژگی بدین صورت توصیف شده است:”کشیدن و رها کردن:با پشتیبانی از کشیدن و رها کردن در برنامه ها می توانید تصاویر،اسناد و فایل ها را از یک برنامه انتخاب کنید و به برنامه ی دیگری ببرید.”

برای کشیدن و رها کردن در ios15 باید یک تصویر،متن یا فایل را طولانی فشار دهید و بدون بلند کردن انگشت،از انگشت دیگر خود استفاده کنید تا از برنامه خارج شود و برنامه ی دیگری را باز کنید.سپس تصویر،متن یا پرونده را رها کنید تا در برنامه ی مدنظر خود قرار دهید.فشار طولانی مدت روی محتوا باعث می شود تا محتوا از جایگاه خود جدا شود و به انگشت شما می چسبد و با کشیدن محتوا،انیمیشن ها و نشانه های تصویری مقصدهای احتمالی که می تواند در آنها جای بگیرد را شناسایی می کند.

مطلب پیشنهادی :
انتشار رندرهای جدید آیفون 13 نارنجی رنگ

iOS 15

در بسیاری از برنامه ها،می توانید یک مورد را با انگشت بکشید و با انگشت دیگر خود روی موارد دیگر ضربه بزنید و انتخاب کنید.موارد انتخاب شده باهم حرکت می کنند و در زیرانگشتی که مورد اصلی را می کشد انباشته می شود.سپس می توانید موارد را به صورت گروهی بکشید و در برنامه دیگری رها کنید.

اولین نسخه بتا ios15 در اوایل هفته جاری در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت و در ماه سپتامبر در دسترس همه ی کاربران قرار می گیرد.

کلیدواژه : iOS 15
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.