سیستم عامل iOS 15 و تغییرات آن در بخش نوتیفیکیشن

معرفی سیستم عامل iOS 15 در رویداد توسعه دهندگان اپل

در رویداد توسعه دهندگان اپل که قرار است در تاریخ 17 خرداد برگزار شود، منتظر رونمایی از سیستم عامل iOS 15 هستیم تا ببینیم چه تغییراتی در آن لحاظ شده است. ظاهراً در این نسخه تغییراتی را در بخش نوتیفیکیشن شاهد خواهیم بود.

 iOS 15

در این نسخه که قرار است رونمایی شود، ظاهراً کاربران می‌توانند بسته به شرایط و نیازی که دارند، نوتیفیکیشن گوشی خود را تنظیم کنند و در حالت دیگری قرار دهند. این تغییرات برای کاربران به راحتی از روی صفحه قفل و یا کنترل سنتر امکان پذیر خواهد بود. حتی اگر بخواهید، احتمالاً از طریق سیری هم می‌توانید این کار را انجام دهید. این تنظیمات شاید شامل «رانندگی»، «کار»، «خواب» و حالت‌های شخصی‌سازی‌شده برای کاربران باشد.

این تنظیمات برای نوتیفیکسن به این صورت خواهد بود که به شما این امکان را می‌دهد تا انتخاب کنید چه اعلان تلفن همراه شما به چه شکل باشد. برای مثال، صدا داشته باشدیا نه. همچین حجم صدا چقدر باشد که خودتان آن را به دلخواه تنظیم می‌کنید. همچنین امکان دارد با توجه به وضعیت شما قابلیتی برای پاسخ‌گویی خودکار به پیام‌ها هم وجود داشته باشد.

iPadOS 15 هم بالاخره از قابلیت ویجت‌ها استفاده خواهد کرد. یعنی مثل وقتی که از آیفون استفاده می‌کنید، هنگام استفاده از آیپد هم این امکان برای شما وجود دارد که ویجت‌ها را در هرجای صفحه که دوست دارید قرار دهید. در زمینه حریم خصوصی نیز ممکن است این نسخه جدید ویژگی‌های جدیدی را به کاربران ارائه دهد.

مطلب پیشنهادی :
انتشار رندرهای جدید آیفون 13 نارنجی رنگ

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای تکنولوژی به وبسایت مسیر مدرن مراجعه کنید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.