معرفی رایج ترین ارورهای آیفون و برطرف کردن آن‌ها

ارورهای گوشی آیفون

بررسی تخصصی ارورهای آیفون

گوشی‌های آیفون از ارورهای متعدددی برخوردار است و در بیشتر مدل های آن وجود دارد. این ارور‎ها سعی می‌کنند پیغامی را به کاربر برسانند و بدلیل استفاده فراوان از گوشی های آیفون در ایران سعی داریم شما را با این ارور ها آشنا کنیم. اگر متخصص تعمیرات نرم افزار موبایل باشید و یا اینکه در دفاتر تعمیراتی موبایل کار کرده باشید، به خوبی می‌دانید که برخی از ارورهای گوشی آیفون در تمامی مدل های IOS موجود می‌باشد که برای رفع این ارورها می بایست چاره ای اندیشید.
امروزه می‌توان گفت با توجه به آموزش های لازم در زمینه موبایل و نسخه های به روز آن با هر ارور و خطایی، راهکارهایی در نظر گرفته شده است که هر کدام از آن ها می توانند ارور به وجود آمده در هر یک از برندهای مختلف برطرف نمایند. بنابراین اگر با این دسته از ارورها رو به رو شدید، هیچ جای نگرانی نیست و می توانید با سپردن گوشی خود به دست افراد متخصص و کاربلد در دفتر تعمیرات موبایل به راحتی هر گونه اختلال در گوشی موبایل خود را تعمیر نمایید. در این مورد میتوانید با بخش تعمیرات مسیر مدرن جهت بررسی های بهتر تماس بگیرید. در ادامه به برخی از این ارورها و راه حل های آن اشاره می شود تا با در دست داشتن آن ها ضمن آشنایی با ارورهای مختلف بتوانید هرگونه ایراد و خللی را در گوشی خود برطرف نمایید و از هر گونه عواملی خارجی مضری به دور رانید.

ارورهای رایج در آیفون

معرفی بیشترین ارورهای گوشی آیفون

با توجه به فراوانی ارورهای مختلف در گوشی های هوشمند امروزی در این مقاله به ارائه تنها برخی از ارورهای گوشی های آیفون می پردازیم تا این ارورها را برای کاربران و تعمیرکاران موبایل در زیر مجموعه های مختلفی دسته بندی سازیم تا برای هر یک از این زیر مجموعه ها یک حکم کلی را مبتنی بر رفع ایراد و ارور موجود ارائه دهیم.  بنابراین می توان ارورهای آیفون را طبق دسته بندی های زیر بیان کرد:

  1. ارورهای وابسته به مشکلات سخت افزاری آیفون
  2. ارورهای وابسته به اتصالات و بیس باند
  3. ارورهای مربوط به مسائل امنیتی
  4. ارورهای مربوط به بخش ارتباطات
  5. مربوط به بخش اتصال USB
  6. مربوط به جیلبریک
  7. سایر ارورهای آیفون، آیپد و اپل
  8. ارورهای مخصوص آیپاد اپل

تمامی ارورهای ذکر شده هر کدام زیر شاخه های مختلفی دارند. به عنوان مثال ارورهای بخش سخت افزاری خود به ارورهای: ارور 1، ارور 3، ارور 10، ارور 11، ارور 12، ارور 13، ارور 14، ارور 16 و… تقسیم بندی می شود که تعداد آن ها زیاد است .

Error 13 , Error 14 در آیفون

این دو نوع ارورهای رایج در گوشی های آیفون به شمار می روند که کاربران گوشی های آیفون معمولا به هنگام ریستور کردن دستگاه خود با آن مواجه می گردند. بنابراین در صورتی که با این دو نوع از ارور شایع و رایج در گوشی های آیفون مواجه شدید، می بایست راهکارهای آن را در زیر جستجو کنید:

 راهکار اول برای زدودن این ارور این است که از ایزوله کردن پورت USB برای برطرف نمودن این مشکل بهره ببرید. بدین صورت که می بایست پورت USB خود را تعویض نموده و لایتنینگ آیفون خود را به یک کابل USB دیگری به سیستم خود متصل کنید تا به این ترتیب ارور پیش رو از بین برود.

راهکار دوم برای رفع این دو نوع از ارورها به این صورت است: در صورتی که لایتنینگ را به همه کابل های کامپیوتر متصل کردید ولی باز هم با ارورهای پیش رو مواجه گشتید، در این صورت می بایست از یک بکاپ برای متصل گرداندن کابل USB به لایتنینگ بهره ببرید.

راهکار سوم برای رفع این مشکل این است که از یک کابل USB با 30 پین برای متصل گرداندن گوشی آیفون خود به سیستم استفاده کنید. راهکارهای دیگری هم برای رفع ای ارورها وجود دارد که در این مختصر از ذکر آن ها سر باز می زنیم.

Error 17 آیفون

ارور17 آیفون از جمله ارورهای دیگر آیفون و آیپد به شمار می آید؛ و به این صورت است که کاربر نمی تواند لوگوی اپل را در دستگاه خود رویت نمایند. طبق چنین شرایطی می‌توان به این اطمینان دست یافت که یک فایل فلش تصویر nand 0 , nor 0 از فایل دانلودی رام جا افتاده است. بنابراین برای آنکه این ارور شایع را در گوشی های آیفون از بین برد، می بایست دست به ارائه راهکار زیر زد تا مشکل برطرف گردد.
تنها روش برطرف نمودن ارور 17 آیفون این است که یک فایل IPSW سالم را از یک سایت معتبر دریافت کنید و مجددا روند ریستور کردن را انجام دهید تا مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

Error 18 یا Error -18 آیفون

ارور 18 آیفون که در پاره ای از اوقات به صورت منفی 18 آیفون نیز در گوشی های آیفون به نمایش داده می شود، زمانی به وجود می آید که مشکل ایجاد شده ناشی از ایجاد خلل در کتابخانه Media روی گوشی باشد که امکان اصلاح و یا بروزرسانی آن نیز نباشد. برای رفع این ارور نیز می بایست آپدیت iTunes را به آخرین نسخه بازار رساند تا با شروع مجدد روند ریستور بتوان این ارور را نیز برطرف نمود.
ارورهای بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که هر کدام از آن ها در تمامی مدل های مختلف آیفون می باشند و تعداد آن ها بسیار زیاد می باشند. آن چه مهم است، این امر می باشد که برای هر اروری راه حلی وجود دارد که می توان به وسیله آن مشکل به وجود آمده را برطرف نمود.

ارور 21 آیفون

ارور 21 آیفون هنگام آپدیت/ری‌استور به فریمور کاستوم رخ داده و برای برطرف کردن ارور 21 در آیفون می بایست آی‌دیوایس دستگاه را به حالت DFU Mode قرار داده و مجددا دستگاه را ری استور کنید.

ارور 4013 آیفون

این ارور در بیشتر مواقع هنگام آپدیت کردن IOS رخ می دهد. در صورتی که هنگام آپدیت آیتونز قطع شود این ارور نمایش داده خواهد شد. البته در برخی از مواقع این ارور هنگام بروز مشکلات سخت افزاری مانند بروز مشکل در هارد به وجود خواهد آمد.

 

مطلب پیشنهادی :
ویژگی های جدید اپل واچ سری 7
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *