iCloud+ چیست؟ آشنا با ویژگی جدید Private Relay در آیفون

اپل اعلام کرده است که در iCloud+،فضای ذخیره سازی پول با ویژگی های حریم خصوصی مثل مخفی کردن ایمیل، ادغام شده است:

در WWDC اپل اعلام کرد که یک اشتراک برتر به نام iCloud+ برای iCloud ایجاد شده است که شامل “Private Relay“می باشد که به کاربران امکان می دهد تا از طریق سافاری وب گردی کنند و همه ی اطلاعات دستگاه آنها رمزگذاری شده باشد و دسترسی به Hide My Email نیز داشته باشند.

iCloud+

یکی از ویژگی های اصلی این اشتراک جدید ،Private Relay می باشد که مثل VPN تضمین می کند که تمامی ترافیک خروجی دستگاه به طور کامل رمزگذاری شده است و هیچ شخص ثالثی بین وب سایت و دستگاه نمی تواند موارد نمایش داده شده را مشاهده کند.

Private Relay یک سرویس جدید حریم خصوصی اینترنت است که در iCloud تعبیه شده است و به کاربران امکان می دهد تا به روشی امن به وب متصل می شوند و در آن گشت و گذار کنند. هنگام گشت و گذار با سافاری، Private Relay تضمین می کند که کل ترافیک دستگاه کاربر رمزگذاری شده است و هیچ کسی،حتی اپل یا ارائه دهنده ی شبکه ی کاربری،بین کاربر و وب سایتی که بازدید می کند،نمی تواند دسترسی داشته باشد و آن را بخواند. سپس تمام درخواست های کاربر از طریق دو رله اینترنتی جداگانه ارسال می شود.اولین مورد،یک IP Address ناشناس را به کاربر اختصاص می دهد که نقشه ی آن منطقه است اما مکان واقعی کاربر نیست.مورد دوم رمزگشایی آدرس وب مورد نظر برای بازدید و ارسال آنها به مقصد است. این تفکیک اطلاعات، از حریم خصوصی کاربر محافظت می کند زیرا هیچ شخص واحدی نمی تواند هم کاربر را شناسایی کند و هم سایت هایی که بازدید می کند را بررسی کند.”

“با گسترش قابلیت های ورود به سیستم با اپل، مخفی کردن ایمیل به شما امکان می دهد ایمیل آدرس های تصادفی و منحصر به فردی را به اشتراک گذارید تا ایمیل شخصی خودتان خصوصی  باقی بماند. Hide My Email مستقیما در تنظیمات سافاری، iCloud و Mail تعبیه شده است و همچنین امکان ایجاد و حذف هر تعداد آدرس در هر زمان را در اختیار کاربر قرار می دهد و به آنها کمک می کند تا افراد بتوانند با آنها در ارتباط باشند.”

مطلب پیشنهادی :
آیپاد تاچ 2013 منسوخ شد

قابلیت مخفی کردن ایمیل ها در آیکلود پلاس

آخرین قسمت از ویژگی های iCloud+ به پشتیبانی از HomeKit Secure Video اختصاص دارد که رمزگذاری end to end را برای فیلم های امنیتی خانه فراهم می آورد و در فضای ذخیره iCloud کاربر محاسبه نمی شود.

Icloud+ پشتیبانی داخلی از HomeKit Secure Video را گسترش داده است بنابراین کاربران می توانند دوربین های بیشتری را به آن متصل کنند و فضای ذخیره سازی رمزگذاری شده End To End برای فیلم های امنیتی خانه فراهم آورده شده است که جزو فضای ذخیره سازی iCloud محسوب نمی شود. HomeKit Secure Video همچنین تضمین می کند که فعالیت شناسایی شده توسط دوربین های امنیتی کاربران قبل از ذخیره شدن ایمن در iCloud در دستگاه های اپل آنها تجزیه و تحلیل و رمزگذاری می شود.

سرویس ذخیره سازی ابری اپل در حال دریافت VPN رایگان و موارد دیگر است

+iCloud بدون هزینه اضافی  به کاربران ارائه می شود و با قیمت 0/99 دلار هر ماه برای 50 گیگابایت شروع می شود و با قابلیت افزودن یک دوربین HomeKit Secure Video و حداکثر 2 ترابایت فضای ذخیره سازی و دوربین های ویدیویی امن نامحدود به قیمت 9/99 دلار در هر ماه می رسد.

اخبارهای بروز اپل را در سایت مسیرمدرن دنبال کنید.

عرفان اسماعیلیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.