چگونه با آیفون 13 عکس ماکرو بگیریم؟

با عرضه ی آیفون 13 پرو و پرومکس،اپل حالت ماکرو را برای آیفون های خود معرفی کرد.این ویژگی که به مدل های پرو اضافه شده است،دنیای فوق العاده ی عکاسی ماکرو را برای عکس برداری از نمای نزدیک برای آیفون ها به ارمغان آورده است.ما نیز در اینجا به شما نحوه ی عملکرد آن را شرح خواهیم داد.

iphone 13 macro mode

با فعال کردن حالت ماکرو می توانید از سوژه ها با فاصله ی 2 سانتی متری از لنز دوربین آیفون خود عکس یا فیلم برداری کنید.این بدان معناست که اکنون می توانید از گل ها،بافت اجسام،حشرات یا هر چیز کوچک دیگری با فاصله ی کم عکس بگیرید بدون اینکه عکس ها تار شوند یا جزئیات از بین بروند.

به خاطر داشته باشید که حالت ماکرو مختص مدل های آیفون 13 پرو و 13 پرومکس است و در آیفون 13 یا 13 مینی پشتیبانی نمی شود.

  1. برنامه ی دوربین را در آیفون 13 پرو یا پرومکس خود باز کنید.
  2. مطمئن شوید که در حالت Photo هستید.اگر قصد فیلم برداری دارید،روی حالت Video بگذارید.
  3. سوژه ی خود را در منظره یاب قرار دهید و اجازه دهید دوربین به لنزهای واید سوییچ شود.سپس به سوژه نزدیک تر شوید.می توانید تا فاصله ی 2 سانتی متری از سوژه پیش روید.(درصورت لزوم می توانید از زوم استفاده کنید)

iphone 13 macro mode

آیفون خود را ثابت نگه دارید.پس از فوکوس لنز روی سوژه،روی شاتر ضربه بزنید تا عکس گرفته شود یا فیلم برداری شروع شود.اگر در حال فیلم برداری هستید،برای پایان کار دوباره روی دکمه شاتر ضربه بزنید.

هنگامی که در حال آزمایش حالت ماکرو هستید،متوجه خواهید شد که آیفون 13 شما به محض تشخیص شئی در فاصله 14 سانتی متری از لنز،به طور خودکار به حالت جدیدی تغییر حالت می دهد.این اتفاق می تواند منظره یاب را تغییر دهد زیرا بین حالت لنز زاویه عریض و فوق عریض سوییچ می شود و در عکس شما ممکن است تاثیر بگذارد.

مطلب پیشنهادی :
تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ فیس آیدی را غیرفعال می‌کند

درحال حاضر راهی برای جلوگیری از این اتفاق در هنگام گرفتن عکس وجود ندارد اما اگر در حال فیلم برداری ماکرو هستید،می توانید در بخش Setting => Camera => Record Video گزینه ی Lock Camera را فعال کنید تا از بروز این مورد جلوگیری کنید.

iphone 13 macro mode

طبق گفته ی اپل،در به روزرسانی بعدی که در پاییز امسال انجام می شود،کاربران می توانند در هنگام عکاسی ماکرو،تعویض خودکار دوربین را غیرفعال کنند.

آیا شما با آیفون 13 خود،عکس ماکرو گرفته اید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *