ویجت‌های صفحه‌ی اصلی در iOS14

ویجت ابزارک های صفحه اصلی در iOS14:

یکی از بزرگترین ویژگی‌های iOS14 ویجت‌های صفحه اصلی است که می‌توانیم اطلاعات یک برنامه را در یک نگاه مشاهده کنیم. ویجت‌ها را می‌توان در نقاط و اندازه‌های متفاوت به صفحه اصلی ضمیمه کرد و امکان چیدمان‌های مختلف را فراهم می آورد.
هنگامی که iOS14 برای اولین بار در ماه ژوئن منتشر شد, ویجت‌ها محدود به برنامه‌های اپل مثل Calendar و Weather بودند اما چندین توسعه دهنده‌ی شخص ثالث شروع به آزمایش این ویژگی برای برنامه‌های خودشان کردند. همانطور که در اسکرین شات زیر نشان داده شده شامل:

  • Parcel-پیگیری تحویل
  • Debit & Credit-پیگیری هزینه ها
  • Aviary-توییت های جدید
  • Schooly-برنامه کلاسی
  • Streaks-دنبال کردن عادت ها
  • Dark noise-نویز سفید

ویجت های جدید iOS 14

به خاطر داشته باشید که ویجت‌های صفحه اصلی از نظر دامنه نسبتا محدود هستند دلیل این امر این است که اپل فقط به ویجت ها امکان ارائه‌ی اطلاعات فقط برای خواندن را می‌دهد و عناصر تعاملی مثل عناصر پیمایش یا سویچ ها مجاز نیستند و این احتمالا به دلیل ملاحظات مربوط به عمر باتری است. با ضربه زدن روی ویجت‌ها برنامه‌ی مربوطه باز می‌شود.
همچنین توجه داشته باشید که اپل بر اساس چهارمین توسعه دهنده‌ی بتای iOS14 و iPadOS14 می‌گوید که کلیه‌ی ویجت‌ها باید با استفاده از آخرین SDK ساخته شوند و این بر روی نسخه‌های بتای قبلی قابل اجرا نیست.این موضوع به طور موقت برخی از ویجت ها مثل Aviary را خراب کرده است که در حال حاضر توییت‌های جدید را خیلی دیرتر نمایش می دهد.

کاربران علاقمند به امتحان این ویجت‌ها می‌توانند برنامه‌ی رایگان TestFlight را دانلود کنند. روی لینک TestFlight کلیک کنید و نسخه‌ی بتای هر برنامه را دانلود کنید. ممکن است یکسری اشکال در برنامه ها دیده شود.

مطلب پیشنهادی :
نحوه ی مخفی کردن ناچ در مک بوک پروی جدید

وقتی iOS14 در پاییز امسال منتشر شود ویجت‌های صفحه اصلی در دسترس همه‌ی کاربران قرار خواهد گرفت.

مسیرمدرن مرجع اطلاعات جدیدترین اخبار اپل!

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.