بررسی کامل 3 دوربین بکار رفته در آیفون 13پرومکس

طبق معمول اپل هیچگاه اطلاعات زیادی در مورد جزئیات دقیق فنی گوشی های خود منتشر نمیکند اما اینبار پس از  آیفون 13، کاربران به کالبدشکافی این سری از پرچمدران اپل پرداخته تا به جزئیات دقیق آن‌ها دست پیدا کنند.

بررسی کامل 3 دوربین بکار رفته در آیفون 13پرومکس

در جدیدترین اطلاعات منتشرشده به استفاده‌ی هر سه دوربین آیفون 13 پرو مکس از حسگر جدید سری IM7 سونی اشاره داشته‌اند. همچنین گفته می‌شود که دوربین سلفی و دوربین مدت پرواز این گوشی نیز از حسگرهای مشابه استفاده‌شده در دوربین آیفون 12 پرو مکس استفاده می‌کنند.

بررسی کامل 3 دوربین بکار رفته در آیفون 13پرومکس

دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی آیفون 12 پرو مکس از فاصله‌ی کانونی 26 میلی‌متری، دریچه دیافراگم f/1.5 و سایز پیکسل 1.9 میکرومتر بهره می‌برد. لرزش‌گیر اپتیکال سنسور شیفت و لنز 7 المانه نیز بخش دیگر این دوربین را تشکیل داده‌اند. دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی این گوشی نیز از فاصله‌ی کانونی 13 میلی‌متری، لنز 6 المانه و دریچه‌ی f/1.8 استفاده می‌کند. مهم‌ترین پیشرفت این دوربین نسبت به گذشته، پشتیبانی از فوکوس خودکار است.

بررسی کامل 3 دوربین بکار رفته در آیفون 13پرومکس

همچنین دوربین تله‌فوتوی 12 مگاپیکسلی آیفون 13 پرو مکس نیز از فاصله‌ی کانونی 77 میلی‌متری و لنز 6 المانه پشتیبانی می‌کند. دریچه‌ی f/2.8، زوم 3x و لرزش‌گیر اپتیکال از دیگر ویژگی‌های این دوربین است. کاربران می‌توانند از قابلیت حالت شب نیز در این دوربین استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی :
آیفون 13 پرو مکس و احتمال کوچک شدن بریدگی بالای صفحه‌نمایش
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.