ویژگی‌هایSpatial Audio و Automatic Switching ایرپادز پرو در iOS 14

سیستم عامل جدید ایرپادز پرو پشتیبانی از ویژگی های Spatial Audio (صدای فضایی) و Automatic Switching (جابه جایی خودکار) را ارائه می‌دهد:

قابلیت جدید ایرپاد پرو در آپدیت ios 14

به نظر می رسد سیستم عامل جدید 3A283 که امروز اپل برای ایرپاد پرو منتشر کرد, از ویژگی صدای فضایی پشتیبانی می کند و برای استفاده از سیستم عامل جدید نیازمند نصب به روزرسانی iOS14 هستیم.
به گزارش MacRumors, صدای فضایی با محتوای Apple TV+ سازگاری دارد. به گفته ی چند نفر که این ویژگی را آزمایش کرده بودند حس و حال حضور در سینما را تجربه کردند.
به گفته ی یکی از کاربران که می‌خوانیم:
“صدای فضایی را در آیپد خود امتحان کردم. خیلی باحاله! در ابتدا فکر کردم صدا از یک بلندگو می‌آید. تا حدی این حس قوی بود که مجبور شدم برای قانع کردن خودم یک ایرپاد را از گوشم بیرون بیاورم و مطمئن شوم که صدا از ایرپاد است. من واقعا دوست دارم درباره ی این جادوی اپل بیشتر بدانم.”
اپل در رویداد WWDC 2020 به ویژگی صدای فضایی اشاره کرد و اعلام کرد که آن را با سیستم عامل iOS14 عرضه خواهد کرد. اپل در طی معرفی این ویژگی گفت که صدای فضایی حس حضور در سینما را شبیه سازی می کند. ایرپاد می تواند حرکات سر کاربر را ردیابی کند و یک صدای غوطه ور تولید کند که این کار با استفاده از فیلترهای جهت دار و تنظیم فرکانس دینامیکی انجام می شود.
صدای فضایی از سنسورهای ژیروسکوپ و شتاب سنج ایرپاد پرو و آیفون استفاده می کند تا حرکت سر شما و محل قرارگیری آیفون را ردیابی کند. سپس با استفاده از این اطلاعات فرکانس های صدا را از نو تنظیم می کند تا شما صدا را مطابق با جهت حرکت سرتان بشنوید.
همچنین در آپدیت امروز ویژگی جابه جایی خودکار بین دستگاه ها در ایرپاد و ایرپاد پرو فعال شده است که می‌توانید با استفاده از این ویژگی به هر دستگاهی که به حساب icloud شما وصل است, متصل شوید.

مطلب پیشنهادی :
هوآوی در بازه ۳ تا ۱۰ میلیون، چی بخریم؟

بروزترین اخبار در مسیرمدرن دنبال کنید!

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.