انتظاراتی که از Airpods pod Lite ،AirPods3 و AirPods Studio در سال2020 داریم

انتظار می رود اپل در سپتامبر و اکتبر محصولات زیادی را به بازار عرضه کند که به احتمال زیاد شامل مدل های جدید ایرپاد و نسخه ی جدید آیپد می شود.
انتظار می رود اپل در سپتامبر و اکتبر محصولات زیادی را به بازار عرضه کند که به احتمال زیاد شامل مدل های جدید ایرپاد و نسخه ی جدید آیپد می شود.

انتظاراتی که از Airpods pod Lite ،AirPods3 و AirPods Studio در سال2020می رود:

انتظار می رود اپل در سپتامبر و اکتبر محصولات زیادی را به بازار عرضه کند که به احتمال زیاد شامل مدل‌های جدید ایرپاد و نسخه ی جدید آیپد می شود. شما هرگز نمی‌توانید اپل را تا زمانی که خودش حرفی بزند یا اطلاعی بدهد پیشبینی کنید و امسال نیز نمی‌توانیم مطمئن باشیم که Tim Cook چه چیزهایی خواهد گفت، اینکه ایرپادهای جدید در رویداد آیفون رونمایی خواهد شد یا فقط در فروشگاه‌های اپل ظاهر خواهد شد، موضوعاتی است که هنوز مشخص نیستند.

بررسی های ایرپادز
قرار است مدل‌های جدید ایرپاد پرو به بازار بیاید که احتمالا مدل‌های برتری نسبت به بقیه‌ی ایرپادها هستند و قرار است که اوایل سال 2020 به بازار بیایند. مدل دیگری که انتظار داریم به زودی رونمایی شود هدفون دور گوشی است.
به گفته‌ی Jon Prosser مدل‌های جدید این هدفون با نام AirPods Studio رونمایی خواهد شد ولی این مدل از هدفون جایگزین برای ایرپاد نخواهد بود. Prosser ادعا می‌کند که AirPods Studio با قیمت 349 دلار به فروش می‌رسد.
گفته می‌شود که قرار بوده نام این ایرپاد AirPod X Generation باشد اما چونکه این اسم برای یک مکان یاب بوده است به AirPods Studio تغییر یافته است. این دستگاه اولین ایرپادی است که دور گوش قرار می گیرد.

چه چیز‌های جدیدی در ایرپاد وجود دارد؟

تولید ایرپاد‌هایی که به جای قرار دادن در گوش، روی گوش قرار بگیرد محصول جدیدی برای اپل نیست زیرا قبلا اپل محصول Beats را عرضه کرده است. قیمت این هدفون 349 دلار است درحالی که قیمت Beats solo pro با قابلیت حذف نویز 229.95 دلار است.
با توجه به تغییر نام تجاری اخیر Beats1 به Apple music1، ممکن است AirPods Studio فقط تغییر نام هدفون های موجود باشد.با این حال اعتقاد بر این است که ایرپاد جدید با ویژگی جدید ارائه خواهد شد.
تصور می‌شود که این ایرپاد ها یک مدولار سیستم (modular system) باشند. بلندگوهای کاپ ممکن است ثابت بماند اما می‌توان آن کاپ‌ها را برای یک میکروفن با کیفیت بالا تغییر داد.
اپل می خواهد همانند اپل واچ که می توان بند آن را تغییر داد، کاپ و هدبندهای این هدفون هم قابل تعویض باشند. برای مثال این هدفون می‌تواند دارای چرم و فلز سخت باشد اما برای استفاده در هنگام ورزش، مقاوم در برابر عرق خواهد بود.
قطعات یک هدفون مدولار می‌تواند بر اساس استفاده تعویض شود مثل کاپ‌های مقاوم در برابر عرق برای ورزش و یا یک میکروفن با کیفیت برای پادکست.

چه ویژگی‌هایی ایرپاد‌های جدید دارند؟

برای این مدل هدفون ادعا می‌شود که از سنسور‌های بیشتری نسبت به ایرپاد و ایرپاد پرو برخوردار است و می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی روی سر و چه زمانی روی گردن است.
هدفون می‌تواند تشخیص دهد که آیا آنها درست قرار داده شده اند یا خیر و اگر درست قرار نگرفته بودند، خروجی صدای استریو را عوض می‌کند تا کاربر صدای صحیح را بشنود. این سیستم اگر تشخیص دهد که کاربر فقط از یک گوش هدفون استفاده می‌کند، به حالت صدای مونو تغییر پیدا می‌کند.
ایرپاد پرو از ویژگی حذف نویز فعال (ANC) بهره مند است و این ویژگی در کاهش صداهای محیطی در یک محیط شلوغ بسیار موثر است.
AirPods Studio نیز مطمئنا از این ویژگی برخوردار است و به احتمال زیاد این ویژگی در این هدفون به دلیل بزرگتر بودن اندازه نسبت به ایرپاد کاراتر است.

آیا ایرپادهای ارزان قیمت وجود خواهد داشت؟

ایرپاد استودیو در صدر جدول قیمتی اپل، بالای ایرپاد پرو و ایرپاد قرار دارد. اما شایعه‌های دیگری درباره ی محصولی به نام AirPod pro Lite وجود دارد. اگر این نام صحیح باشد،این ایرپاد جدید در این جدول بین ایرپاد و ایرپاد پرو قرار می گیرد. با این حال هنوز ترتیب دقیق و مشخصی در دست نیست.
هم اکنون ایرپاد با شارژر سیمی به قیمت 159 دلار و با شارژر وایرلس به قیمت 199 دلار خریداری می‌شود و ایرپاد پرو نیز با قیمت 249 دلار در بازار وجود دارد.

به غیر از مدل ارزان قیمت 159دلاری در این سری، واضح است که 50 دلار از مدل به مدل تفاوت قیمت وجود دارد و AirPod Pro Lite بین 199 و 249 دلار قرار میگیرد تا به جای ایجاد بازار جدید، در بازار ایرپاد‌های قبلی به فروش برود.

اگر اپل واقعا بخواهد بازار جدیدی داشته باشد،مدل ارزان تری تولید می کند که احتمال این موضوع کم است. به احتمال زیاد AirPod Pro Lite در واقع جایگزینی برای محصولی مثل Beats X است. شایعه شده است که این ایرپاد، Airpod X نیز خوانده می شود.

AirPod3 را چه زمانی دریافت خواهیم کرد؟

ایرپاد اصلی در سپتامبر 2016 رونمایی شد ولی اگر شما خوش شانس بودید می توانستید آن را تا کریسمس همان سال خریداری کنید. سپس در سال 2019 به روزرسانی شد و ایرپاد نسل دوم یا همان ایرپاد2 تولید شد.|
در نتیجه ی بازنگری ها انتظار می رود که نام این محصول AirPod3 گذاشته شود و احتمال می رود که به دلیل محبوبیت مدل ایرپاد، این محصول مورد استقبال بیشتری قرار گیرد.
طبق گفته ی Ming Chi Kuo،اپل AirPods3 را در سال 2020 عرضه خواهد کرد. ممکن است که ویژگی ANC را همانند ایرپاد پرو داشته باشد اما قطعا اندازه‌ی فیزیکی آن کوچکتر است.

اپل امسال چه محصولاتی را عرضه خواهد کرد؟

اگر همه ی شواهد را در نظر بگیریم،اپل به نظر می رسد روی سه مجموعه محصول مختلف ایرپاد در حال کار کردن است و ما معتقدیم که AirPod Pro Lite امسال به بازار نمی آید و اگر هم بیاید در رنج قیمتی بین ایرپاد و ایرپاد پرو نخواهد بود.
حتی در این صورت هم AirPods3 به بازار می آید و AirPods studio می‌تواند قسمت جدیدی از بازار را برای اپل باز کند. این AirPod studio است که اغلب گفته می شود تا پایان سال 2020 رونمایی می شود و انکار حجم ادعاها دشوار است. با این وجود ایرپاد معمولی بازار عظیم اپل را شعله ور کرده است و18 ماه است که مدل جدیدی به بازار نیامده است
در این سال عجیب که وجود کرونا بسیاری از بازارها را تحت تاثیر خود قرار داده است، AirPod3 به نظر می رسد بتواند مطمئن ترین موفقیت اپل باشد.

بروزترین اخبار اپل را در سایت مسیرمدرن دنبال کنید.