کاهش تقاضای آیفون 12 مینی، دور از انتظار اپل

کاهش تقاضای آیفون 12 مینی، شاید به دلیل همه گیری ویروس کرونا

گزارش‌هایی منتشر شده است که نشان می‌دهند به دلیل محدودیت‌هایی که ویروس کرونا در بازار اروپا و آمریکا بوجود آورده است، آیفون 12 مینی با کاهش تقاضا روبه رو شده است. به همین دلیل، اپل مدل‌های پرو را طراحی و تولید کرده است. پس از شیوع ویروس کرونا در دنیا و در پی آن، تغییر سبک زندگی مردم، همچنین تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، ضرر بزرگی به صنایع وارد شد. از جمله صنعت گوشی موبایل، که مستثنی از این ضررها نبود. این ضرر برای شرکت‌های بزرگی مثل اپل، گران تمام شد و باعث شد پرچمدار خود را در سال 2020 با یک ماه تاخیر رونمایی کند. گزارش‌ها اینگونه خبر می‌دهند که شرکت اپل، با نتیجه ای بسیار پایین تر از سطح انتظار برای فروش آیفون 12 مینی روبه رو شد. امامدل‌های پرو آیفون 12، با استقبال بیشتری از طرف مصرف کنندگان مواجه شدند.

قیمت آیفون 12 مینی در ایران
بررسی آیفون 12 مینی

تصمیم اپل بعد از برآورده نشدن انتظاراتش در رابطه با فروش آیفون 12 مینی

به خاط دلایلی که گفته شد، این شرکت، تصمیم گرفته است تولید آیفون مینی 12 را کاهش دهد و تولید سایر محصولات آیفون 12 را افزایش دهد. اپل ایالات متحده و اروپا را به عنوان بازار هدف خود برای فروش  کوچکترین مدل آیفون 12 قرار داده بود. چرا که مصرف کنندگان این بازارها، به استفاده از گوشی‌های کوچکتر علاقه دارند. اما فروش این محصول طبق انتظار پیش نرفت و بحران‌های جهانی بهداشت روی تقاضای این گوشی اثری منفی به جا گذاشت.

مطلب پیشنهادی :
احتمال رونمایی از آیپد ایر 5 با دوربین اصلی دوگانه و 4 اسپیکر

بانک سرمایه‌گذاری مورگان استنلی در یادداشتی ادعا می‌کند که اپل در سه‌ماهه‌ی نخست 2021 تولید آیفون 12 مینی را به نفع مدل‌های پرو کاهش خواهد داد. این یادداشت در راستای تجزیه‌وتحلیل قبلی، اذعان می‌کرد که آیفون ۱۲ انتظارات فروش اپل را برآورده نکرده و با وجود رضایت گسترده‌ی خریداران از دستگاه کوچک‌تر، فقط شش درصد از فروش خانواده‌ی آیفون 12 را در طول مدت فروش به خود اختصاص داده است.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای تکنولوژی، وبسایت مسیر مدرن را انتخاب کنید.

عرفان اسماعیلیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.