عملکرد مک بوک پرو با رم ۸ و ۱۶ گیگابایتی زیر ذره بین!

تفاوت عملکرد مک بوک پرو با رم 8 و 16 گیگابایتی:

همه ی مدل های مک M1 از تراشه ی M1 برخوردارند بنابراین گزینه های به روزرسانی به فضای ذخیره سازی SSD و RAM محدود می شوند. ما مقایسه های زیادی را مشاهده نکردیم که تفاوت بین دستگاه 8 گیگابایتی و گزینه ی 16گیگابایتی RAM را نشان دهد اما Max Tech امروز ویدیویی را به اشتراک گذاشت که تفاوت عملکرد مک بوک 8 گیگابایتی مک بوک پرو 16 گیگابایتی را نشان می داد.

این ویدیو شامل یکسری تست های بنچ مارک بود که از Geekbench و Cinebench تا خروجی گرفتن ازRAW را شامل می شد.بنچ مارک های Geebench و Cinebench تفاوتی در عملکرد مدل های 8 و 16 گیگابایتی را نشان ندادند اما سایر آزمایشات طراحی شده برای به حداکثر رساندن استفاده از رم،تفاوت هایی را نشان داد.

بنچ مارک Max Tech Xcode که از کد کامپایلر تقلید می کند، نمره مدل 16 گیگابایتی را 122 داد درحالی که نمره ی مدل 8 گیگابایتی 136 شد و باید درنظر داشته باشیم که نمره ی پایین عملکرد بهتر را نشان می دهد.

مسیر مدرن

بیشترین تفاوت در خروجی گرفتن 8K RAW R3D به 4K مشاهده شد که مک بوک پرو 8 گیگابایتی 13 دقیقه و 57 ثانیه به طول انجامید درحالی که مک بوک پروی 16 گیگابایتی توانست آن را در 5 دقیقه و 59 ثانیه کامل کند که زمانی مشابه مک بوک پروی 16 اینچی 2019 Core i9 با 32 گیگ رم داشت.

مسیر مدرن

در آزمایش خروجی گرفتن 4K و Light Classic RAW تفاوت های جزئی مشاهده شد و نتیج کاملا نزدیک بود و تست Lightroom به 17 ثانیه کاهش یافت.مدل 16 گیگابایتی حتی iMac 2300 دلاری را نیز پشت سر گذاشت و جلو زد.

مطلب پیشنهادی :
مشخصات جزئی و احتمالی ردمی نوت 11 شیائومی

قابل ذکر است که در طی این آزمایشات عملکرد بنچ مارک،MaxTech دمای کم عملکرد را مشاهده کرد که باعث می شود به فن ها ضربه وارد نشود که در مقایسه با مدل های مک بوک پروی Intel تفاوت زیادی دارد.

فیلم MaxTech برای کسانی که سعی می کنند بین دستگاهی با 8 گیگابایت رم ودستگاهی دیگر با 16 گیگابایت رم تصمیم بگیرند،ارزش دیدن دارد.به نظر می رسد در مورد بنچ مارک ها،خصوصا در کارهای فشرده سیستم،تفاوت جزئی وجود دارد.اما در استفاده ی روزمره،مدل 8 گیگابایتی بسیار مناسب است و بیشتر افراد نیازی به ارتقا به 16 گیگابایت ندارند.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.