چگونگی استفاده از “Control Center” در “macOs 11 Big Sur”

چگونگی استفاده از “Control Center” در “macOs 11 Big Sur”

“Control Center”جدید در “macOs 11 Big Sur” گروهی از توابع مناسب و معمول است، در ضمن کشیدن آن ها به نوار منو کار آسانی است. شما می توانید آن ها را بکشید و جابجا کنید که در ادامه به تفضیل توضیح داده شده.

“Control Center” جدید یکی از تغییراتی است که در “macOs 11 Big Sur” ایجاد شده. حالا مانند آیفون و آیپد در “Control Center” مک تنظیمات کلیدی سریع تر و آسان تر انجام می شود.

“Control Center”جدید شامل بخش هایی برای اتصال، “WiFi”، بلوتوث، “AirDrop”، صفحه نمایش، صدا، “Screen Mirrorring” و “Do Not Distrub” است. علاوه بر کنترل میزان بلندی صدا، گزینه ای برای نشان دادن آخرین موسیقی پخش شده وجود دارد.

همچنین این قابلیت را دارد که نشان دهد آیا آخرین صدای پخش شده از ویدئو بوده یا نه، همچنین حاوی کنترل هایی برای مکث کردن یا رد کردن وجود دارد. مانند همه گزینه های موجود در مرکز کنترل این گزینه را هم می توان به نوار منو انتقال داد.

مسیر مدرن

نحوه کشیدن کنترل به داخل نوار منو

 • بر روی نماد “Control Center” در نوار منو کلیک کنید.
 • در صفحه ای که نمایش داده می شود، یک بخش را انتخاب کنید.
 • سپس بر روی آن بخش کلیک کنید و نگه دارید.
 • بخش مورد نظر را به هر قسمتی از نوار منو که می خواهید بکشید.

البته محدودیت هایی برای مکان قرارگیری کنترل وجود دارد. برنامه های نوار منو در سمت راست قرار دارند پس برنامه شما نیز باید در همان قسمت قرار بگیرد. شما می توانید کنترل مورد نظر خود را تا انتهای سمت چپ منوی اپل بکشید اما برای قرارگیری در کنار بقیه برنامه های نوار منو دوباره به همان قسمت بر می گردد.

مطلب پیشنهادی :
چگونه رویداد Unleashed اپل را مشاهده کنیم؟

این امکان وجود دارد که شما هر یک از بخش های مرکز کنترل را به نوار منو بکشید. البته به عنوان مثال زمانی که شما بخش “Do Not Distrub” را می کشید، برای یک ساعت امکان انتخاب “Do Not Distrub” برای کشیدن را ندارید.

شما در بخش ارتباطات تعداد کمی گزینه های دقیق تر دارید. اگر چه می توانید در گروه هر یک از گزینه های “WiFi”، بلوتوث و “AirDrop” را به بیرون بکشید، اما نمی توانید بیشتر از این پیش بروید.

اگر بتوانید مثلا بر روی بلوتوث کلیک کنید و “AirPods” خود را از لیست دستگاه ها به قسمت پایین منو بکشید، مفید خواهد بود. یا اگر به انتقال بین دو شبکه نیاز دارید، راحت ترید که برای هر کدام یک گزینه داشته باشید که متاسفانه امکان پذیر نیست.

در عوض زمانی که یک کنترل را به نوار منو انتقال می دهید ظاهر آن بیشترشبیه به کنترل های “macOs” قدیمی می شود. باز هم می توانید بر روی نماد بلوتوث در نوار منو کلیک کنید و فهرستی از دستگاه های شما برای اتصال نمایش داده خواهد شد.

نحوه  بیرون کشیدن کنترل از نوار منو در “Control Center”

مسیر مدرن

 • بر روی نماد نوار منو کلیک کنید.
 • آن را از نوار منو به سمت بیرون بکشید و رها کنید.

به جای کشیدن کنترل به سمت بیرون، می توانید بر روی همان کلیک کنید و سپس ترتیب آیکون ها را تنظیم کنید. به یاد داشته باشید که تنها برای مرتب کردن برنامه ها در نوار منو می توانید از این روش استفاده کنید ولی برای حذف برنامه ها در مرکز کنترل فقط باید آن ها را بکشید.

مطلب پیشنهادی :
چگونگی انتقال قسمت سرچ سافاری به بالای صفحه

البته کشیدن تنها راه برای اضافه یا حذف کردن گزینه های “Control Center” نیست.

سفارشی سازی  “Control Center” در نوار منو “macOs Big Sur”

 • گزینه “System Prefrences” را باز کنید.
 • بر روی “Dock & Menu Bar” کلیک کنید.
 • در نوار کناری، تا زیر گزینه “Control Center” در صفحه پایین بیایید.
 • بر روی یک کنترل کلیک کنید.
 • برای علامت گذاری یا لغو انتخاب نمایش در نوار منو کلیک کنید.

وقتی می خواهید چند تغییر را در نوار منو “Control Center” اعمال کنید، می توانید از این گزینه استفاده کنید. اگر فقط می خواهید تغییرات را بر روی یک کنترل اعمال کنید راحت ترین و سریع ترین گزینه این است که از کشیدن استفاده کنید.

محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.