کدام اسپیکر را بخریم ؟مقایسه هوم پادمینی اپل در مقابل آمازون اکو و Goolge Nest Audio

مسابقه ی اسپیکرها: هوم پاد مینی در مقابل آمازون اکو و Goolge Nest Audio

اپل اخیرا هوم پاد مینی که نسخه ی کوچکتر هوم پاد و با قیمت 99 دلار است را به بازار عرضه کرد. این اسپیکر به دلیل قیمت خود یک رقابت نزدیکی با مدل گوگل و آمازون ایجاد کرده است.

هوم پاد مینی به دلیل کیفیت بالا در صدا و قیمت کم مورد ستایش قرار گرفته است بنابراین ما فکر کردیم که می توانیم آن را با Google Nest Audio و آمازون اکو مقایسه کنیم تا آنها را از نظر کیفیت صدا، طراحی و هوشمند بودن بسنجیم. در عکس های زیر، هوم پاد مینی سفید، آمازون اکو سیاه و Google Nest Audio خاکستری است که اندازه ی آن بزرگتر است.

هوم پاد مینی سفید، آمازون اکو سیاه و Google Nest Audio خاکستری

اولین و مهم ترین مورد، قیمت است. Nest Audio ،99.99 دلار قیمت دارد و آمازون اکو نیز دارای MSRP 99.99 دلار است اما با قیمت 70 دلار به فروش می رسد. بنابراین هر سه اسپیکر تقریبا در یک رنج قیمتی هستند. ممکن است در قیمت هوم پاد مینی به دلیل اینکه تازه عرضه شده است به این زودی ها قیمت کاهشی را مانند آمازون اکو مشاهده نکنیم بنابراین آمازون از نظر قیمتی از یک مزیت رقابتی برخوردار است.

Nest و اکو هر دو ،از هوم پاد مینی بزرگتر هستند اما هر سه دارای طراحی پارچه ای مشبک هستند. Nest Audio، طرحی بلند و مسطح دارد درحالی که اکو و هوم پاد مینی دایره ای شکل هستند.

اکو دارای دکمه است درحالی که Nest Audio دارای کنترل های لمسی است که هنگام شروع استفاده قابل مشاهده نیستند. هوم پاد مینی دارای یک قسمت کوچک لمسی است از حرکات لمس شما پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد که از زمان فعال شدن سیری مطلع شوید.

مطلب پیشنهادی :
نقد و بررسی بیتس استودیو بادز 

هوم پاد مینی عملکرد بی صدا کردن میکروفن را ندارد درحالی که هر دو Nest و اکو دارای کلیدهای بی صدا هستند. اکو دارای جک هدفون 3.5 میلی متری است که می تواند به دستکاه های دیگر متصل شود درحالی که دستگاه های دیگر این ویژگی را ندارند.

هنگامی که نوبت به شارژ کردن می رسد باید گفت که هوم پاد تنها موردی است که دارای اتصال USB-C و آداپتور جداگانه است به این معنی که از نظر تئوری می توان از یک باتری با پورت USB-C استفاده کرد.

در مورد کیفیت صدا باید گفت که تفاوت آن چنانی که تصور می کنید وجود ندارد و هر سه،صدایی مشابه را تولید می کنند در یک درجه از صدا،هوم پاد مینی دارای صدای متعادل تری است اما اکو و Nest باس بیشتری را ارائه می دهند (شاید کمی بیش از حد) و به دلیل اندازه های بزرگتر حجم صدای بیشتری را نیز تولید می کنند. تجهیزات صوتی هر اسپیکر در زیر ذکر شده است.

  • آمازون اکو: ووفر 76 میلی متری و دو توییتر 20 میلی متری
  • Nest Audio: ووفر 75 میلی متری و یک توییتر 19 میلی متری
  • هوم پاد مینی: درایور کامل و رادیاتورهای غیرفعال دوگانه

اگر به دنبال میزان صدا هستید،Nest Audio و آمازون اکو از هوم پاد مینی جلوتر هستند زیرا می توانند اتاق را با صدا پر کنند. برای افزایش صدا می توانید دو هوم پاد مینی را باهم جفت کنید که نیاز به 99 دلار دیگر هم دارد. هوم پاد مینی با هوم پاد بزرگتر فرق زیادی ندارد و صدای هوم پاد مینی برای چنین دستگاه کوچکی همچنان چشمگیر است.

مطلب پیشنهادی :
بخش دوم: کدام یک برایتان مناسب است، مک بوک پرو یا مک بوک ایر ۲۰۲۰؟

همه‌ی اسپیکرها، اسپیکرهای هوشمند هستند و با سیری (هوم پاد مینی)، Goolge Assistant(Nest Audio) و Alexa (آمازون اکو) کار می کنند. از اسپیکرها می توان برای کنترل دستگاه های خانه هوشمند، پاسخگویی به سوالات، تماس هاس تلفنی، دریافت به روزرسانی اخبار، بررسی تقویم و موارد دیگر استفاده کرد بنابراین هر سه ی این اسپیکرها،آنچه که از یک اسپیکر هوشمند انتظار می رود را انجام می دهند.

هوم پاد مینی به کنترل های مجهز به HomeKit محدود می شوند و به اندازه ی آمازون اکو یا Google Nest سازگار نیست. اگر تنظیمات قابل توجهی در HomeKit ندارید،ویژگی های خانه هوشمند هوم پاد مینی بی فایده خواهد بود.

Alexa و Goolge Assistant می توانند کارهای بیشتری را نسبت به سیری انجام دهند و پاسخگویی بهتری دارند. به ویژه الکسا برای جریان کارهای اتوماسیون خانگی بسیار مناسب است اما سیری محرمانه تر است که ویژگی قابل توجهی است. اگر عملکرد اساسی هوشمند بودن را می خواهید، هر سه اسپیکر به خوبی کار می کنند.

آمازون اکو تقریبا با همه ی سرویس های موسیقی مثل اپل موزیک و Spotify کار می کند درحالی که Nest Audio با YouTube Mussic،Spotify،Pandora و Deezer کار می کند. هوم پاد مینی برای کار با اپل موزیک طراحی شده است اما اپل پشتیبانی از سرویس های شخص ثالث را نیز مهیا کرده است.Spotify هنوز روی هوم پاد مینی کار نمی کند اما این قابلیت ممکن است در آینده اضافه شود و از Amazon Music و iHeart Radio نیز پشتیبانی کند.

درحال حاضر هوم پاد مینی با Pandora به عنوان یک برنامه موسیقی شخص ثالث کار می کند و برای سایر سرویس های موسیقی باید با استفاده از دستگاه iOS پخش شوند.

مطلب پیشنهادی :
انتشار رندرهای آیپد مینی 6: حذف دکمه هوم و استفاده از پورت USB-C

در کل، این اسپیکرها در مورد صدا و عملکرد کاملا شبیه به هم هستند. انتخاب بین آنها بیشتر به اولویت اکوسیستم باز می گردد. اگر در حال حاضر دستگاه مجهز به الکسا دارید، آمازون اکو گزینه ی بهتری است به همین ترتیب اگر از Google Assistant استفاده می کنید، منظقی است Nest Audio را انتخاب کنید. برای کسانی که در اکوسیستم اپل هستند، به ویژه کسانی که از اپل موزیک استفاده می کنند و تنظیمات HomeKit دارند، هوم پاد مینی انتخاب ایده آل است.

کلیدواژه : اپلهوم پاد
محمد معین اعلایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.